Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 983
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Nie wiem czy słyszeliście, ale jakiś czas temu Platforma Obywatelska (NIE BĘDZIE TO POST O POLITYCE) wspólnymi siłami stwierdziła, że poprze aborcję do 12 tc, jeżeli ta zostanie poprzedzona rozmową z psychologiem albo... duchownym.

O ile jestem w stanie zrozumieć psychologa (choć i tak uważam to za zbędne kryterium, bo jeżeli ktoś uzna, że potrzebuje konsultacji to się na taką zgłosi w czasie, jaki uzna za stosowny), tak duchownego nie jestem w stanie zrozumiec i nigdy zapewne nie będę.

Powód jest jeden - ich obowiązkiem będzie odwiedzenie osoby w ciąży od tej decyzji. Tak chyba wynika z nauki kościoła, prawda? Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić, bo z kościołem i jego naukami nie mam zbyt wiele wspólnego.

Uważam, że skoro osoba chce zrobić aborcję, to znaczy, że decyzję z jakiegoś powodu podjęła i ostatnie czego jej trzeba to umoralnianie przez kogoś, kto teoretycznie niewiele w tej kwestii wie, a jego słowa są podyktowane wytycznymi z jakiejś książki.

21/31 (so close.. ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Nie wiem czy słyszeliście, ale ...

źródło: comment_1613663942iJB2FoEOAvXxcp3Rb86Gjz.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Amishia: Nie rozumiem jak można zakyzywac czegokolwiek po 18 roku życia.
Możesz legalnie kupić auto i się #!$%@?ć w drzewo.
Możesz legalnie zachalac się pod mostem.
Nie możesz usunąć ciąży ratując swoje życie/zdrowie.
Nie możesz zapalić sobie marihuany dla odprężenia od czasu do czasu.
Wtf za 50 lat to będzie tak abstrakcyjne jak to że kiedyś kobiety nie mogły głosować czy czarni jeździć tramwajem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Priya: Dziecko wpada to też zagrożenie życia dla matki bo jej się życie posypie.
Jeśli ktoś rozważa serio aborjxe czyli zabicie dziecka to niech lepiej to zrobi dla dobra dziecka i swojego.
Jak rodzice Cię nie chcą od początku/ nie stać ich na dziecko a się pojawi to jakie to będzie życie ? Lepiej usunąć i zrobić jak będą warunki czy to materialne czy pewny partner.
  • Odpowiedz
Lepiej usunąć i zrobić jak będą warunki czy to materialne czy pewny partner.


@Niebadzlosiem: a jak się pogorszą warunki materialne albo odejdzie partner już po urodzeniu, to też można zabić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Priya: Można oddać do domu dziecka albo spróbować zapewnić byt.
Lepiej zrobić aborcję do 3 miesiąca czy coś niż zarwać studia, być samotna matka i #!$%@? życie sobie i dziecku.
Ważne by mieć wybór, jak ktoś jest przeciwny aborcji to niech nie usuwa, po latach będzie zadowolony lub nie z tej decyzji.
Ja np usuwalnym dziecko z downem lub inna poważna choroba bo nie wyobrażam sobie życia z takim dzieckiem.
  • Odpowiedz
Można oddać do domu dziecka albo spróbować zapewnić byt.


@Niebadzlosiem: O popatrz, to tak jak w przypadku ciąży. Można spróbować zapewnić byt albo oddać do adopcji.

Jeżeli spojrzysz na aborcję jak na zabicie innego człowieka (bo z definicji biologicznej jest to człowiek), to stwierdzisz że podawane przez Ciebie argumenty są bezsensu. Bo przypuszczenie nieukończenia studiów albo przypuszczenie niezdobycia wymarzonej pracy nie usprawiedliwia zabicia kogokolwiek.
  • Odpowiedz
@rudelusterko: @Amishia: podejrzewam, że wymóg psychologa/lekarza jest po prostu próbą zbicia z ręki strony przeciwnej argumentu, że jak aborcja będzie dozwolona, to kobiety będą jej używać jako metody antykoncepcji i będą się skrobać co miesiąc (podobny argument jest wytaczany w sprawie tabletki po i konieczności posiadania na nią recepty).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Priya: Myślę że łatwiej się otrząsnąć z zabicia dziecka/płodu 3 miesięcznego albo szybciej niż 9 miesięcznej aborcji czy oddania dziecka zdrowego do domu dziecka. Słuchaj no sam bym bez poważnej przyczyny aborcji nie robił ale jak Ty byś był moim sąsiadem i Twoja kobieta by usunęła zdrowe dziecko w 7 miesiącu no to bym to zaakceptował.
Nie moja sprawa, założyłbym że mieliście jakiś ważny powód. Przecież nikt nie robi aborcji
  • Odpowiedz
Myślę że łatwiej się otrząsnąć z zabicia dziecka/płodu 3 miesięcznego albo szybciej niż 9 miesięcznej aborcji czy oddania dziecka zdrowego do domu dziecka.


@Niebadzlosiem: Ale tu nie chodzi o to z czego łatwiej się otrząsnąć. Tu chodzi o to, czy państwo powinno legalizować zabijanie

Przecież nikt nie robi aborcji bo ma takie widzimisię, to jest na tyle poważna sprawa że to już serio ostatnia deska ratunku.

Naiwna wiara w ludzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Priya: Państwo powinno zezwalać na zabijanie ludzie tj aborcja do 3/6/9 miesiąca bez powodu oraz eutanazja przy ciężkich chorobach lub odbytych 6 miesiącach u psychologa na mocnych lekach. Nadal chcesz się zabić proszę bardzo.
Widzę że jesteś przeciwny aborcji to jej nie rob i po problemie :D

Jak Państwo nie zezwoli na zabijanie dzieci to będzie wysyp dzieci nieboszczyków ,kalek i samotnych matek po wpadce imprezowej i ucieczce tatusia. Wyjdzie
  • Odpowiedz
@Amishia: no ale to przecież "lub"

Innymi słowy: jeżeli już rozmawiałaś z duchownym i mimo tego chcesz podjąć się aborcji to zwalniamy cię z wymogu rozmowy z psychologiem

Jak dla mnie - dziwactwo, ale w sumie nieszkodliwe
  • Odpowiedz
Państwo powinno zezwalać na zabijanie ludzie tj aborcja do 3/6/9 miesiąca bez powodu


@Niebadzlosiem: Czemu tylko w ciąży? Dlaczego tak selektywnie postawiłeś sobie granicę w momencie rozwiązania ciąży? Skoro argumentem ma być wysyp samotnych matek i kalek, to prawo powinno zezwalać również na zabijanie po narodzinach. Powinniśmy zezwolić na zabijanie również nastoletnich dzieci, których rodzice się rozwiedli, bo przecież nie chcemy wysypu samotnych matek. Albo powinniśmy umożliwić rodzicom zabicie dzieci,
  • Odpowiedz
@Amishia: zaplusowałbym to ale kiedy piszesz że:

powód jest jeden - ich obowiązkiem będzie odwiedzenie osoby w ciąży od tej decyzji


to wiem że jesteś tak samo szkodliwa społecznie jak zaciekły pisowiec. Różnica między wami jest taka, że stoicie po przeciwnych stronach barykady. Dlaczego? Wyjaśniam. Psycholog czy tam ksiądz (tak, jest dalej w Polsce wiele osób wierzących, dla których ksiądz jest jak psycholog) nie będą mieli żadnego zadania bojowego by
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Priya: No i widzisz oboje mamy sensowne argumenty ale nie przeskoczymy jednego dla mnie nie ma problemu zabić płód/dziecko dla Ciebie jest. Nie ma argumentów które zmienią te podstawowe założenia zadnej z naszych stron. Zatem z ciekawości jak się ma sprawa z eutanazja ? I tu warzyw jak i w pełnię świadomych zdrowych ludzi którzy po prostu nie chcą żyć.
  • Odpowiedz
oboje mamy sensowne argumenty


@Niebadzlosiem: Chyba nie wysłał Ci się jakiś wpis. Jak na razie w żaden sposób nie odpowiedziałeś na moje pytania i nie obroniłeś etyczności aborcji. Powtarzasz po prostu swoje zdanie

U osób, które nie są świadome/przytomne nie ma moim zdaniem moralnych podstaw, żeby podejmować tę decyzję. Jest to z punktu widzenia moralnego moim zdaniem dokładnie to samo co aborcja.
U osób które nie chcą żyć, ale są
  • Odpowiedz