Wpis z mikrobloga

@brakloginuf: u mnie było taktycznie. W listopadzie kończyła mi się 33 miesięczna umowa na czas określony i musieli dać mi umowę na stałe. Oczywiście chcieli. Myśleli, że jestem frajer i podpisze bo jakbym się zwolnił to nie dostałbym premii rocznej, która ze względu na słabszy rok i plany z dupy byłaby może jedną pensja.
A ja wprowadziłem niecny plan: dogadałem się z inną firmą za 30% większy hajs plus auto służbowe
@waskizlo no wg mnie to jakiś obchód co jakiś czas mógłby zrobić, bo jak inaczej rozpozna zagrożenie? To chyba należy do jego obowiązków i za te minimalna mógłby to robić. A właśnie siedzenie i spanie w kanciapie to jest przykład tego #!$%@? owego podejścia, bo minimalna to ja będę tylko siedział i elo
@waskizlo oooo panie, mogę Ci podesłać adres firmy, w której pracuje moja mama, gdzie ludzie zarabiają nieco powyżej minimalnej a wciąż masa jest takich co #!$%@? jak małe samolociki po hali żeby było, że to oni są najbardziej sumienni i "robotni".

Co do rzetelnej pracy, no kufa, po to podpisujesz te umowę żeby rzetelnie pracować, nie mówię o #!$%@? jak dziki i wyrabianiu norm za dwoch, no ale zobowiązujesz się do czegoś,
@valencianista: automotive, czesto przyjmowalem sie i widzialem ze w pracy jest mocno srednio i szukalem kolejnej pracy
w skrocie wygladalo to tak
2 lata w lokalnym januszexie - praca po studiach wygasniecie uop
1 mc sprzedaz dywanow w markecie - nie polecam praca ciezka za smieszne pieniadze i duze ryzyko wypadku, wypowiedzenie uop
6mc w automotive - znajomy zalatwil mi lepsza prace (bol dupy szefa nr 1) wypowiedzenie uop
9mc w
@brakloginuf: Jeszcze w czasie studiów pracowałem w branży marketingowej zatrudniony na umowę zlecenie. Już wtedy doskonale wiedziałem, że trochę przepisów prawa pracy i tak stosuje się zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Zleceniodawca aka pracodawca miał ogólnie w dupie prawo pracy w stosunku do wszystkich zatrudnionych, niezależnie od podstawy, lecz ja nie miałem tego w dupie. Zacząłem wymagać, żeby chociaż w relacjach ze mną zaczął je stosować. Dostałem wypowiedzenie po ok. 2 tygodniach
@brakloginuf: moja historia 4 lata temu. @Hissis: może mieć zastosowanie, jak jest mała firma, a przeszkolenie nowego pracownika do poziomu starego trwa dość długo.
U nie było książkowo. Jak położyłem wypowiedzenie na biurku, to było wielkie zaskoczenie i od razu propozycja podwyżki jakieś 30%. Szybka odmowa byłą obrazą majestatu, ale na krótko. Dzień później propozycja awansu i podwyżka 60% Mnie to już nie interesowało. Natomiast moje odejście przysłużyło się kolegom,
@brakloginuf: Niecały rok temu miałem taką sytuację:

Pracowałem na stanowisku zakupowca, łącznie było nas 3. Brat szefa, zakupowiec z wieloletnim stażem + ja. Szef wywalił brata (bo się pokłócili), pół roku potem nie przedłużył temu doświadczonemu umowy i mimo takiego samego zapierdzielu, zostałem sam.

Prosiłem o podwyżkę z racji większych obowiązków ale nie - "bo nie ma pieniędzy". Dlatego postanowiłem szukać innej roboty. Znalazłem taką, gdzie poczekali aż skończy mi się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nosze_ortalion: jest jeszcze ciąg dalszy, napisali mi, że chcą ode mnie z powrotem wydane przez nich dla mnie ciuchy robocze. Pół roku dylałem w swoich butach i ubraniach, dostałem nowe dopiero, jak rozwaliłem na amen kurtkę zimową i buty zimowe (obydwie rzeczy wiadomo, kupione za swoje hen dawno, bo janushstyle w narodzie mocny).
Oczywiście takiego #!$%@?, że im oddam używane buty, kurtkę, czy spodnie (nic więcej mi nie dali), ale #!$%@?,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radiativ: UOP. Rozwiązanie ma nastąpić dziś, to jeszcze ciuchy, które sami mi dali, chcą ode mnie wydębić.
W sumie to do mnie osobiście się nie dosrywali, ale widziałem na własne oczy, jakie chamstwo potrafili zastosować do ludzi z ich okolicy którzy tam pracują. Śmierdziało mi to od dawna i w sumie roboty szukałem już od okolic świat Bożego Narodzenia, ale dopiero teraz mi coś sensownego siadło. Muszę jeszcze wymyślić, co będę
@Hissis: Dokładnie ;) Moja mama ma 200zł premii za 100% frekwencje w miesiacu to nawet z jelitówką do roboty poszła bo 'szkoda hajsu'.
A Jak powiedzialem, że jak jej brakuje to jej dam (zarabiam kilka razy wiecej od niej) to mi powiedziala ze woli iść do pracy ¯\_(ツ)_/¯
@brakloginuf: CO WY WIECIE O JANUSZEXACH ( ͡° ͜ʖ ͡°) przeczytajcie moja historie.

Dawno temu byłem samodzielnym kierownikiem jednego ze sklepów znanej marki na "C" byłem szefem obiektu całego zajmując się prowadzeniem sklepu od A do Z a właścicieli wiedziałem może 2 razy do roku, od samego początku kiedy z awansu wewnętrznego zostałem kierasem były problemy z wypłatami na czas, z płatnościami za towar czy składkami zusowskimi,
@Hissis: zależy od mentalności człowieka. Ja wychodzę z założenia że skoro mam robić jeszcze 30 lat to tylko w firmie gdzie jestem lubiany i szanowany za to co robię. Dlatego w ciągu 2.5 roku zmienialem pracę 6 razy, aż w końcu znalazłem fajna robotę w fajnymi ludźmi za przyzwoite jak na miastowe realia pieniądze i siedzę już tu 3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P0lak r0bak myśli, że jak przyjdzie do pracy to już mu mają płacić, bo wielmozny Pan wygramolił się ze swojej nory zapierdzianej. Płaci się za pracę, jak ktoś podpisywał umowę to znał swoje obowiązki. Nie chcę mu się? Niech nie podpisuje świstka i nie przychodzi do pracy. Aha, ale chciałby poczuć smak pieniędzy? Nie dla lenia r0baka pieniądze.
Takie są realia niestety tego niewolniczego narodu xDDD


@Hissis: niech każdy rzuci pracę i idzie na swoje.

Bez kitu, w 5min wszyscy by zrozumieli jak są ruchani przez rząd i poparcie dla psiu wynosiłoby 4.76 %
@konmad: Ale Ty wiesz, że alternatywą jest jedynie konfederacja jeżeli chodzi o podatki? Wszystkie odchyły im bardziej w lewo, tym większe opłacanie się? Lewica to chyba szalona z 80% chce z kiermany wyciągać, ja raz zbierałem po 100% podatku od ludzi na ulicy, ale potem sąd mnie za to skazał, w przypadku lewactwa to dla nich nie jest przestępstwo żadne okradać wszystkich, i dawać wedle uznania
O ile korwinedes pomijając wszystko inne jest zwolennikiem niskich danin, to skrzydło narodowe marzy raczej o państwie opiekuńczym, ale się kryją żeby nie ujawnić tego mezaliansu xD


@monter_wolter: Niby tak, ale Ty mówisz o czysto hipotetycznej sytuacji, ponieważ obecnie głosują przeciw podniesieniu jakichkolwiek podatków. Natomiast lewica jawnie głosuje za wprowadzeniem każdego nowego podatku. Co gorsze?
Ja również wrzucę swoje 3 grosze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po skończeniu szkoły średniej trafiłem do pracy w branży związanej z budowlanką i generalnie technicznymi sprawami. Z początku pracowałem jako zwykły konsultant klienta, praca luźna - nie traktowałem tego jako coś super wow, aczkolwiek zarobki jak i atmosfera w tym dziale były spoko.

Z czasem okazało się, że osoba, która piastuje miejce asystenta managera (XD!) się zwalnia. Wielkie
Czaicie? Gość który pod firmę podjeżdża raz Mercedesem za ponad bańkę, raz Porsche za pół bańki i w ogóle #!$%@? odziany był w grube tysiące złotych. Czujecie akcje? #!$%@? was bo mnie nie stać XD

Serio. Satysfakcja pękających żyłek w odbycie kolosalna.


@methway: Ogólnie fajna historia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie wiem co ma do rzeczy majątek szefa. Załóżmy, że firma ma mniej zamówień/zleceń, przez co
jeżeli pracodawca ma z twojej roboty 3,5k dochodu, to chyba nie powinieneś oczekiwać, że da ci więcej, niż minimalna

januszex typu fabryka smrodu 100 pracowników, 5 mln zł czysto na zysku - przynosilismy po 50 tys. zysku miesiecznie za jednego pracownika

ja odmawiam uwierzenia, ze istnieje jakakolwiek niewazne jak #!$%@? praca, na ktorej pracownik przynosi 3,5k dochodu, to jest niemozliwe
@Hissis a ja widzialem,w ubieglym roku( ͡º ͜ʖ͡º) wpierw firma wyplacila mi "wakacyjne" prawie 3k, dwa tyg urlopu w sierpniu,we wrzesniu 2 tyg opieki z racji narodzin dziecka,pozniej dwa tyg rozbite na urlop ojcowski,pozniej zaraz swieta,jakies tam dodatki w miedzy czasie,porobili uprawnienia i w marcu pandemia i propozycje obnizenia zarobkow o 20% wiec cyk wypowiedzenie...... Oni pytanie ale " jak to? ...."