Wpis z mikrobloga

@ediz4: ten sam keczup? Orlen obniżył ceny na stacjach 48 dni po innych dystrybutorach detalicznych. Orlen chwali się, że tyle pieniędzy nigdy jeszcze nie zarobił w ciągu roku. Szkoda tylko, że ORLEN sprzedaje swoje produkty w POLSCE i Polakom, za polskie pieniądze.
"Rząd chwali się, że w tym roku odda obywatelom 40% podatków, które zbierze. Jednocześnie rząd przeprasza, ale w związku z dużymi wydatkami na obywateli podnosi podatki o 40%" (
@ediz4: Bzdura :] Mamy 5 cenę paliwa od dołu, przy czym mamy jednocześnie 3 średnią pensję od dołu. Może przyjmiemy inne wyliczanie - ile paliwa może kupić Polak, a ile taki Niemiec? Może gdzieś bliżej w tabelach- ile paliwa może kupić Hiszpan? A może przypomnimy Sobie, jaka była cena ropy w okolicach kwietnia i maja 2020? Cena spadała o ponad 70%. A ile spała cena na stacjach Orlen? NIC. A na
@dlugi-gr: Znowu brednie - sprawdź z czego wynikają ostatnie zyski Orlenu. A wcześniejsze choćby z tzw. pakietu paliwowego A już w ogóle stawianie za zarzut że firma zarabia xD
LOT ma dobre wyniki - kradno złodzieje na Polakach zarabiają
Orlen ma dobre wyniki - kradno złodzieje na Polakach zarabiają
JSW ma dobre wyniki - kradno górniki na Polakach zarabiają
LOT ma złe wyniki - zamknąć kradno tylo
Orlen ma złe wyniki
weźcie pod uwagę, że marża na paliwach to tyllo część tego na czym stacja ma zysk. Dużą część robią produkty najczęściej wciskane na stacjach tj. Żarcie, kawa, płyny do spryskiwaczy. Poza tym alkohol daje olbrzymi zysk.

@Nielubiemusztardy: Kiedyś czytałem, że zarobek z litra to kilkanaście groszy, a większa kasę się trzepie na tym co ludzie wezmą na stacji. Sam zresztą handlowałem ze stacjami jednym produktem i warunki dostawali dużo lepsze niż
@ediz4: JSW ma dobry wyniki - Nikt nie kupuje Polskiego węgla, bo jest najdroższy w Europie, i taniej go sprowadzać z Australii. LOT ma dobry wyniki finansowe - to #!$%@? jak by mi dali najpierw kilkaset milionów to też będę miał dobre wyniki finansowe.
Tak ogólnie to żadna ze spółek, które zostały przejęte przez rady polityczne, nie ma dobrych wyników. Wiesz jak często
zmieniają się członkowie zarządu Orlen? Po wypracowaniu minimalnego
@dlugi-gr: I dlatego tak się produkujesz pod dobrymi wynikami Orlenu tak? A JSW swój węgiel sprzedaje z powodzeniem bo wydobywa akurat głównie WEGIEL KOKSUJĄCY. Ale po tobie się nie spodziewałem takiej wiedzy.
@konserwix: To nie dobrze, że Orlen zarabia. To dla Polaków oznacza, że o tyle zapłacili więcej za paliwo niż powinni. Orlen jest monopolistą na rynku polskim. Niech sobie podniesie ceny razy 2 to jeszcze większe będzie miał zyski ale nie o to chodzi. Oni powinny wychodzić na zero. Zaraz ktoś powie, że zarobili głownie na dodatkowych usługach typu sklepik przy stacji. Nadal to pokazuje, że paliwo może być tańsze a i
odpowiedz


@kwahu666: Nie bronie Orlenu, ale uświadom sobie, że cena baryłki to tylko jedna część ceny końcowej. Pozostałe to koszty - począwszy od transportu, następnie przetworzenia i na końcu sprzedania na stacji. Plus oczywiście w pi**u podatków. A te wszystkie skłądowe ani drgnęły, a w zasadzie poszły w górę.