Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirabelek i Mirków po 30.

Czy to u was normalne, że w słusznym wieku 32 lat ciągle coś człowieka trochę boli, ciągle chodzi senny, taki jakiś przymulony umysłowo w porównaniu do poprzedniej dekady? Nie dalej jak 10 lat temu człowiek spał po 4 godziny na dobę, latał z zajęć do pracy, z pracy na imprezę, z imprezy do dziewczyny i ciągle się chciało i była siła i pomysły na robienie różnych rzeczy. Teraz większość planów pozostaje planami, każda najdrobniejsza rzecz wymaga ogromnej mobilizacji i zmuszania się do ruszenia dupy a zadania które zajmują 10 minut typu sprzątnięcie kuchni czy wstawienie prania wydają się być zadaniem na cały dzień. Praktycznie cokolwiek powoduje wewnętrzną reakcję "Jezu, #!$%@?, znowu coś każą robić, ja #!$%@?ę".

Ledwie wstanę o 8 do roboty po 7-8 godzinach snu a już koło południa muli na drzemkę (pracuję z domu przez covida), praktycznie nie ma dnia, żebym chociaż godziny nie przeleżał w łóżku między 12 a 18. Jak siedzę nad robotą to ciągle a to nogi a to plecy pobolewają a to ręka cierpnie a to znowuż gapię się na klawiaturę i zastanawiam się "co to #!$%@? jest i do czego służy?", 50% czasu ucieka nawet nie wiem kiedy na głupoty niezwiązane z pracą - a to jedzenie zrobić a to kawka, kibelek, drzemka. Czas skupienia uwagi zanim się rozkojarzę i zapomnę co robiłem mogę liczyć w minutach, na przykład czytam coś i po 2 akapitach nie pamiętam co właśnie przeczytałem. Przejdę się na dłuższy spacer czy pojeżdżę na rowerze to wracam do domu i nie jestem w stanie usiedzieć, tylko muszę się zdrzemnąć bo dyskomfort i zamulenie ciągną do łóżka. Kawa nie ma absolutnie żadnego efektu (oprócz bólu żołądka gdy pita w nadmiarze).

Masakra jakaś, starość - 2/10 nie polecam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#staroscnieradosc #boomer #kiciochpyta #zalesie
  • 25
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smk666: Ja po 30 mam więcej energii i ochoty do działania niż w poprzedniej dekadzie. Mam też lepszą kondycję. Może po prostu dopadła cię proza życia? 10 lat temu myślałeś, że zdobędziesz cały świat i jesteś królem życia, a to życie cię zweryfikowało.
10 lat temu myślałeś, że zdobędziesz cały świat i jesteś królem życia, a to życie cię zweryfikowało.

@orgazm:
10 lat temu zapieprzałem za minimalną, teraz #programista15k więc może nie królem życia ale całkiem nieźle jak na Polskę.

brak witaminy D[3]

@selawi:
Biorę Vigantol 8-10k j.m. codziennie od czasu jak 2 lata temu przy okazji diagnostyki przed kuracją boreliozy wyszły mi we krwi masakryczne niedobory. Nie widzę różnicy czy biorę czy
@smk666: no okej, czyli wstajesz rano z myślą, że musisz robić coś czego nie lubisz, żeby utrzymać poziom życia, który nie jest za wielki - jeśli jesteś milionerem to proszę popraw mnie - no nie widzę powodu do tryskania chęcią do życia
jeśli jesteś milionerem

@kochamajfony:
A to trzeba zaraz być milionerem? Mam całkiem komfortowe życie, w przeciwieństwie do wielu Polaków, którzy są zmuszeni zastanawiać się czy tym razem da im bocian czy provident jak ich ząb zacznie boleć. Patrząc z boku można by rzec, że nie mam czego się przyczepić, kasa jest, praca tylko 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu, do tego z domu więc można i w piżamie robić a
a może brakuje Ci towarzystwa? Jak człowiek siedzi za długo w domu, to traci sens życia( ͡º ͜ʖ͡º)


@Pasjonatka8888:
Mam wspaniałą dziewczynę, regularnie wpadają znajomi albo jeżdżę co któryś weekend odwiedzić rodziców i przyjaciół z młodości. Problem nie w tym, że nie mam sensu w tym co robię, tylko ze chcę robić a nie mam na to siły. Mam wiele pasji i zainteresowań, sporo pomysłów na
@smk666: U mnie na odwrót, wbiłem 35 lvl, a nigdy nie czułem się ani nie wyglądałem lepiej. Dużo sportu, mało cukru, dużo młodsza dziewczyna ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jest ok. Na minus pierwsze siwe włosy, całe szczęście nie mam zakoli xD potwierdzam jedynie problemy z koncentracja na robocie.
@smk666: Nie jest normalne. Obstawiam jakieś niedobory albo przewlekłe stany zapalne. Zrób sobie porządną dogłębną diagnostykę. Bierzesz dużą dawkę wit D, ale czy sprawdzałeś jaki masz poziom po suplementacji? A może żelazo, B12? (Niedobór B12 powoduje takie problemy "umysłowe" jakie opisujesz). Choroby autoimmunologiczne? Nie będę podrzucać losowych rzeczy, jeśli masz jakiś Luxmed to ciśnij lekarzy na jak najszersze badania aż znajdą co dolega.
@smk666 Hm, jeśli faktycznie Sport i wysiłek nic nie zmieniają to może być poważniejszy problem niż styl życia. Jest mnóstwo możliwości co to powoduje. Serio przejdź się do lekarza i może weź skierowanie do endokrynologa (albo innego specjalisty).
@kate_kate: @Korax:
No właśnie od jakiegoś czasu zastanawiam się czy może warto znowu zrobić rundkę po lekarzach. Jakieś dwa czy trzy lata temu udało się wydębić sporo badań na ubezpieczenie, trochę dorobiłem odpłatnie - wątroba, żelazo ok, typowe infekcje (m.in. WZW typu C) negatywnie, witaminy (poza D) w normie, cukier w normie, lekko podwyższona insulina w teście obciążenia glukozą, USG tarczycy czyste, holter nic nie wykazał a lekarze wkręcali mi
@smk666: Przez 2-3 lata problem mógł narosnąć i coś co nie było widoczne w wynikach wtedy, mogłoby już być widoczne teraz. Na pewno warto powtorzyć badania. Rundka po lekarzach jest dobrym pomysłem, ktoś ogarnięty może połączy kropki.

Dodam że sama narzekałam na samopoczucie, podostawałam trochę badań i póki co wyszedł mi właśnie "niedobór" B12 - co ciekawe, norma laboratoryjna jest od 150, podczas gdy problemy neurologiczne można mieć już przy poziomie
@smk666 zarabiasz 15k a żydzisz na badania? Ale z ciebie cebula.
Ja co roku robię zestaw badań mikrokosa +/-400 złotych i mam pełen przegląd swojego stanu zdrowia.