Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #sportywalki
Mireczki, poradźcie co zrobić w temacie braku energii.
Sprawa typu, że jak wracam przed 16 z pracbazy, to pierwsze co robię, to lecę w spanko. No nie potrafię inaczej. I problem w tym, że chodząc na treningi bjj o godzinie 19 muszę wstać jakoś o 17:30, a o tej 17:30 jestem tak niemożliwe #!$%@?, że często po prostu budzę się, wyłączam budzik i przesypiam następną godzinę odpuszczając trening.
Takiego problemu nie mam z siłownią, bo tą sobie robię, gdy już się wyśpię, ale bjj jest niestety w sztywnych godzinach.
Macie jakieś porady, jak bardziej ogarniać odpoczynek/regenerację, żeby po drzemce przerwanej budzikiem nie czuć się tak zamulony? Jakieś przedtreningówki, kofeiny, sposoby na poprawienie jakości snu?
  • 17
@PrzThim: To dla mnie wydaje się być nie do przeskoczenia. XD
Śpię w nocy po około 7 godzin, i już gdzieś w pracy w okolicach południa zaczynam się robić senny, no ale siłą rzeczy muszę donieść tą senność do domu. Co do ruchu, to mam pracę fizyczno-biurkową + coś tam trenuję, tak że tutaj bym nie cudował... No ciężki temat z tym niespaniem. Jak po powrocie z pracy siądę sobie czasem
@losowynick13: hmm, serio popróbuj z tą witaminą D też, ale kup lek a nie suplement (w suplementach oszukują na składzie). Do tego 15 minut spaceru w ciągu dnia, albo przed snem wieczorem żebyś twardo spał w nocy. Jak nie to serio jeszcze jakieś badania może zrób? Bo to nie jest normalne, no chyba że jakąś depresję też masz ;p
@losowynick13: Miałem podobnie. Po prostu trzeba się od tych drzemek odzwyczaić. Jak po pracy położę się choćby na chwilę, by obejrzeć serial czy coś, to nie ma siły - będzie spane. Ale jak przetrwam te newralgiczne godziny 16-18, to mogę do trzeciej w nocy siedzieć. Najlepiej prosto z pracy cisnąć na siłownię.
@losowynick13: Nic dziwnego, mam tak samo, tylko ja wiem gdzie leży błąd u ciebie: drzemka powinna trwać 15-30minut.
Jak śpisz godzinę to nie dziwie się ze czujesz się jak gowno.
Sam wstaje do pracyfizycznej na poranna o 4 rano, do tego intensywnie trenuje, nie uciagnalbym bez drzemki po pracy.
zrób taki test - na obiad około 16 (bo zakładam, że koło tej godziny go jesz) obetnij o połowę porcję węgli, którą spożywasz... być może nagły skok cukry cię zamula.

Drzemki są spoko ale spanie w dzień powyżej 1h+ to trochę przesada moim zdaniem, jeśli w nocy śpisz normalnie..
@losowynick13: kladz sie spac przez jakis czas o 19-20 i spij do bólu. Najpewniej bedziesz się budzić o 5, ale powinienes byc mega wypoczety i bez spania w dzień. Też mam problem z drzemkami. O 16 potrafie pojsc spać do 19 i potem pójść spać o 23 z powrotem xd ale odkąd staram sie kłaść duzo wczesniej, to jest lepiej.