Wpis z mikrobloga

Dokładnie taką jakie wychodzi brutto brutto pracodawcy tyle że netto dla Ciebie. Pewnie będzie chciał coś z tego uciąć, ale skoro pozbywasz się praw pracownika i urlopu etc. to od tego bym zaczął.
@jtomek1 Gross pracodawcy wychodzi 8400 na UOP, proponowałbym 8k netto na b2b. Co to znaczy opłaca? Long term, short term? Ok, urlop masz ale jak się rozchorujesz albo przejedzie Cie autobus to dostajesz jakieś grosze, chyba że pracodawca się zobowiązuje płacić tak czy srak. Nie wiem jak z wypowiedzeniem bo nie wiem jak masz skonstruowana umowę.
@jtomek1 wpisz w Google samozatrudnienie kalkulator, przy 200zl na księgowa i 19% dochodowego zostanie Ci 5600 na rękę. ALE masz firmę czyli kupno sprzętu, leasing na fure itd wrzucasz sobie w koszty. Też wiecznie 7.5k nie będziesz zarabiał. B2b jest imo o wiele bardziej rozwojowe, ale to zależy od etapu życia
@jtomek1 poza tym z B2B na UOP możesz przejść, w drugą stronę już nie. Pomyśl sobie ze do 2 progu podatkowego Ci niedaleko i zaraz zaczniesz 32% bulić na UOP. Na B2B nie ma tego problemu bo masz liniowy, jak zaczniesz konkretnie zarabiać to to robi kolosalna różnice
@inox: nie mogę przejść z UoP na b2b? Chciałem zacząć na UoP, jeśli będzie spoko to pomyśleć o b2b. Czyli jeśli powiem 8k netto przu b2b to ile realnie zostaje na łapę z tego?
@jtomek1: patrzysz ile płaci za ciebie pracodawca przy UoP, dodajesz 1/12 (rekompensata za brak urlopu) i to twoje netto na b2b. Ewentualnie możesz sobie coś doliczyć za brak chorobowego i benefitów jeśli są. Im większe masz koszty (mieszkanie, samochód, telefon itd.), tym bardziej się opłaca. Nie słuchaj etatystów szukających ciepłego stołka, w który będą mogli pierdziec do emerytury.