Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem co ze mną nie tak. Mam 25 lat

Wyprowadziłem się od dziewczyny bo czułem się przytłoczony jej obecnością w mieszkaniu, ale nadal jesteśmy razem.

Gdy teraz mieszkam sam to nic mi się nie chce, zaczynam prace (zdalna) i sobie myśle że będe po pracy robił to i tamto (np. uczył się języków obcych), ale będąc samemu kończy się na graniu w gierki i zajadanie fast foodami, nie chce mi sie nawet gotować.

A gdy mieszkałem z dziewczynom? To codziennie uczyłem się języka obcego, będąc z nią w rok doszedłem do B1 od zera w języku obcym, poprawiłem angielski na C1. Ogólnie miałem motywacje do działania i paradoksalnie często poświęcałem więcej czasu na „swój” rozwój będąc/mieszkając z nią. A teraz jak mieszkam sam to nawet nie mam ochoty rozpakować walizek po przeprowadzce i tak leżą od 2 tygodni...

Ktoś ma pomysł co ze mną nie tak? Ktoś ma podobnie? Jak sobie z tym radzić...

♯przegryw #depresja #zwiazki #milosc #motywacja #rozwoj

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #602572127d1b49000a92c0ce
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 26
@Voiman_etsija: akurat tych prób tu nie widać. Jego motywacja do robienia czegokolwiek ponad niezbędne minimum była jedynie zewnętrzna i stanowiła ją jego dziewczyna. Być może duża część owego "przytłaczania" z jej strony polegała właśnie na tym, że OP czuł się "zmuszony" do robienia czegokolwiek i nie podobało mu się to. Samo lenistwo jako takie nie musi tu być zresztą jedyną przyczyną takiej apatii. Może OP powinien np. się przebadać czy jest
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wszystko co w tobie negatywne to od razu depresja, ludzie mają też wady, w tym m.in. lenistwo. Skoro zawsze miałeś słomiany zapał to widać taki masz charakter, musisz pracować nad sobą i z tym walczyć. Być może z dziewczyną obok czułeś trochę presję, żeby się wykazać i nie wyjść w jej oczach na obiboka, sam musisz przemyśleć dlaczego jak była obok to chciało Ci się bardziej.
oP: @pianinka: jak w ogole nad tym pracowac? Charakteru sie chyba nie da zmienic.

Zmuszac sie do rzeczy ktore przy dziewczynue robie bez zwlekania?

Jakies listy do zrobienia
-gramatyka francuska 30min
Itd

Tyle wysilku i czasu wlozylem zeby w rok dojsc do Jako takiego komunikatywnego francuskiego a teraz mieszkam sam i jedynie co mi sie chce to grac i ogladac durnych youtuberow, czuje sie sfrustrowany i zdolowany..

Zaakceptował: LeVentLeCri
OkiełznanyEkolog:

Wyprowadziłem się od dziewczyny bo czułem się przytłoczony jej obecnością w mieszkaniu,

To może być problem, bo kiedyś (może w odległej przyszłości, ale jednak) będziecie musieli albo zamieszkać z sobą albo zerwać.

Moze depresja?

Skoro tak podejrzewasz to skorzystaj z porady specjalisty. Wykop to nie jest dobre miejsce na porady odnośnie zdrowia psychicznego. Tu możesz jedynie zostać zdiagnozowany jako przegryw.

Zaakceptował: marcel_pijak