Wpis z mikrobloga

Dostałem wyniki badań, wołam @Lord_Yabol bo chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj wrzucam kilka screenów z wyników, ogolnie podsumowując:

1. Trenowałem za wolno, co jest raczej paradoksem dla amatorów. Rozbiegania biegałem do 145 pulsu a, 2 zakres do 162.
Okazało się że rozbiegania mogę biegać nawet do 154 co jest moim 82% HR Max. A w internetach wszędzie jest info o 65-75%.
2. Dość duże zakwaszenie na progu mam. Ale to dobrze
3. Patrząc na progi i VO2max to jeszcze mogę dużo wytrenować się tlenowo żeby to podbić.

Ogólnie polecam zrobić jak ktoś chce świadomie trenować. Jak ktoś trucha dla zdrowia to nie ma sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bieganie #biegajzwykopem
aukolb - Dostałem wyniki badań, wołam @Lord_Yabol bo chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj wrzuca...

źródło: comment_1612953992c33K7JpdMXsCyBN81Fa61l.jpg

Pobierz
  • 22
@aukolb: ale jaja. Dzisiaj rano dostałem też wyniki swoich badań i głowię się nad interpretacją. Mój LT1 to 156, LT2=176 i max 185. Generalnie trenuję za wolno o moje easy zazwyczaj są w okolicach 135-140. No i szacun za 10mm. Ja dojechałem do 8.4 po czym padłem :)
@Lord_Yabol: Ogólnie jak nie robiłeś nigdy to nie ma znaczenia, warto od razu poznać progi. A tak w sezonie, to warto przed przygotowaniami do sezonu, żeby sprawdzić na jakich tempach biegać.

Zawodowcy to sprawdzają z 3-4 razy, przed bazą, po bazie, po sezonie itp.

@Arc: jeszcze mógłbym bardziej pocisnąć ale coś mnie przepona bolała już :D
@aukolb: super, dzięki za podzielenie się danymi. Rzeczywiście wygląda zachęcająco do wykonania tego typu testu. Przynajmniej jak już się biega na poziomie w którym ciężko o dalszy progres.

Najciekawsze dane to tabela 1 i ostatni wykres. Poza tym tętno maksymalne wg ogólnego wzoru wskazuje na wiek 37 lat. Ujawnisz swój prawdziwy wiek?
@majk_emigrant: 28 lat więc jak widać wzory można o dupe rozbić. 2 lata temu dobiłem do 187 na zawodach jak było wilgotno i 25 stopni. Więc jeszcze może bym coś urwał na badaniach ale do 190 raczej nie ma szans dobić.
@PurpleHaze: Ja robiłem w sportslab w Warszawie, z tego co widziałem to robią tez objazdowke po innych miastach. Ale w większych mostach pewnie tez są odpowiedniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki za podzielenie się wynikami. Zachęciłeś do zrobienia sobie badań.

1. Trenowałem za wolno, co jest raczej paradoksem dla amatorów. Rozbiegania biegałem do 145 pulsu a, 2 zakres do 162.

Okazało się że rozbiegania mogę biegać nawet do 154 co jest moim 82% HR Max.


@aukolb: To nie jest też tak, że robiąc rozbiegania wolniej, próg tlenowy właśnie wzrósł Ci na 154?
Czy rozbiegania dają większą korzyść jeśli są robione w
To nie jest też tak, że robiąc rozbiegania wolniej, próg tlenowy właśnie wzrósł Ci na 154?


@zoltybanan: To na pewno, ale nie wiem kiedy to się stało bo już biegam 6 lat. Równie dobrze już od 3-4 lat tak mogę mieć. Więc warto robić to raz na rok przynajmniej.

Czy rozbiegania dają większą korzyść jeśli są robione w tempie bezpośrednio pod progiem czy istotniejszy jest czas trwania i to żeby nie