Wpis z mikrobloga

Tradycyjnie lecimy z oceną #mieszkaniedeweloperskie. Mieszkanie jako "odpadek", który nie schodzi i zastanawiam się dlaczego. Co ja bym zrobił na dzień dobry to wywalam ściankę i robię otwartą kuchnie z wyspą ale może być trochę problem z umieszczeniem wtedy kanapy i TV. Zamiast wc garderobę. Mieszkanie "dwustronne" północ/ południe. Przeraża mnie ten korytarz 10 m2, który wydaje mi się trochę za duży ale może mi się wydaję.
#nieruchomosci #mieszkania #remonty #nieruchomosc
Kermii - Tradycyjnie lecimy z oceną #mieszkaniedeweloperskie. Mieszkanie jako "odpade...

źródło: comment_16128165901p72MNzlI22kO2gI0K1NCB.jpg

Pobierz
  • 37
@ozjasz4-9: Mniejszą prywatność, wobec kogo? Nie ogarniam jak można chcieć osobną kuchnię, przecież połączona z salonem to rozwiązanie o WIELE lepsze do codziennego życia rodziny. Sam od paru lat mam aneks w dużym salonie i sprawdza się rewelacyjnie. Wcześniej przez wiele lat miałem mieszkania z osobnym pomieszczeniem kuchennym i już nigdy do tego archaicznego układu nie chcę wrócić.
@Kermii: Balkon można przedzielić, zasłonić itp. Ja tak miałam przez wiele lat życia i nigdy nie odczułam dyskomfortu, też był dzielony z kawalerką. to dobrze bo tam nie będzie całej gromady ludzi itp. zwykle 1 człowiek od czasu do czasu. Mieliśmy oddzielony i nikt do nikogo nie zaglądał.
@psylo: Przykładowo ktos oglada tv/slucha muzyki/ pracuje/uczy sie w salonie, a druga osoba gotuje w kuchni- miesza, myje, stuka garnkami, cokolwiek.
Wg mnie ta sciana oddziela część „roboczą” od dziennej/wypoczynkowej.
Ofc mozna nawet nie miec drzwi do kuchni lub mieć je otwarte przez większość czasu. Mam takie rozwiązanie w 1-pokojowym mieszkaniu i jestem zadowolony.
@Kermii podejrzewam że albo słaby widok albo ludzie się obawiają że coś z nim nie tak skoro nikt go nie bierze. Korytarz masakra bo nic poza obrazkiem w nim nie dasz. Osobną kuchnią jednak ma zalety. Mam teraz aneks i lipa. Włączasz tv zmywarkę i coś smazysz i nic nie słychać w całym pokoju
@Kermii: Coś jeszcze. WC zlikwidowałabym tylko i wyłącznie w przypadku 2 mieszkańców i ani jednego wiecej. Jeśli bedzie 3 lub wiecej osób, np. dziecko lub dwa to drugie wc jest maksymalnie przydatne, zwłaszcza jak sie ma nastolatka. Nikt nie jest zależny od kibla, nie trzeba z łazienki z kąpieli wychodzić bo ktoś ma potrzebę. W dodatku to WC jest na tyle małe że ta garderoba wcale nie będzie fajna ani pojemna.
@Kermii sens ma. Do tego pociągnąć w kuchni blaty pod okno równiez i wywalić stolik. Większa garderoba ok ale ścianę z WC dałbym jakieś 40-50cm w lewo by mieć miejsce na wieszak i szafkę na buty w korytarzu
Mniejszą prywatność, wobec kogo? Nie ogarniam jak można chcieć osobną kuchnię, przecież połączona z salonem to rozwiązanie o WIELE lepsze do codziennego życia rodziny


@psylo: potwierdzam, szczególnie mając male dzieci. One się bawią w salonie, ty gotujesz i wciąż masz na nie oko
@arinkao: Ta szafę z lustrami w salonie, może jeszcze meblościankę do tego? @Kermii: Zostaw szafę przy wejściu. powiększ garderobę. Wywal ta ścianę w salonie i zrób mini wyspę U bo masz jeden blat roboczy. Żadnych szaf w 17m2 salonie
@invictus: Co sie czepiasz? Przecież chciał garderobę. To znaczy brakuje mu przestrzeni i schowków. Dwie małe szafy są fajne na dwie osoby które niewiele mają.
Miałam garderobę i takie rozwiązanie w pełni mieściło całą moją rodzinę, niestety teraz nie mam garderoby tylko brak szaf i uj że jest przestrzeń jak nie ma gdzie upchać ubrań.