Wpis z mikrobloga

@Probz: Kompletnie mnie to nie dziwi. Jeśli prawica używa takiej retoryki jakiej używa, a ludzie młodzi są coraz bardziej wyczuleni na te kwestie które prawica razi piorunami i używa nacechowanej negatywnie retoryki. Ludzie młodzi korzystają z internetu i przez to mają do czynienia z przeróżnymi ludźmi, przez co zwiększa się doświadczenie z obcowaniem z innymi ludźmi i innymi umysłami. Co prowadzi do lepszego zrozumienia świata i innych ludzi.
A prawica zamiast
Lewica po 30 latach odbiła młodzież liberałom i prawicy.


@Probz: To że odbiła prawicy to dobrze. To że liberałom - już niekoniecznie. Prawica w wykonaniu konfederacji i ZP (Pisu i spółki) uderzyła właśnie w wolności osobiste obywateli swoim katolskim szurostwem. Mnie martwi że odpowiedzią na to, będzie przejście w radykalniejsza lewicę, zamiast w właśnie liberalizm społeczny i gospodarczy. Jak się ci z lewa zapędzą, może skończyć się odbiciem wahadłem w "prawo",
@SirSherwood a teraz realia:

nigdy wcześniej media społecznościowe nie były tak wypchane polityką jak teraz. część młodych ludzi nie interesujący się tym przestało być "trudno powiedzieć" i stali się "lewicowi" (to zresztą wskazuje wykres). zupełny przypadek, że 13% małolatów nagle w rok zaczęło być "lewakami" po tym jak ostatnia narracja wygląda tak: zakaz aborcji = prawica = be, kościół = prawica = be.

młodzież się radykalizuje, a polityka staje się modna. poglądy
@shoananas:
No i co napisałem niezgodnego z realiami?

Jeśli prawica używa takiej retoryki jakiej używa, a ludzie młodzi są coraz bardziej wyczuleni na te kwestie które prawica razi piorunami i używa nacechowanej negatywnie retoryki.


Negatywna retoryka prowadzi do większej niechęci do danej osoby/stanowiska na którym ta osoba stoi.
Mówimy o polsce nie o usa.
W Polsce sie wpycha kościół, papieża i lgbt = zło.
Te reakcje młodych ludzi, to po
@Probz: jak widać lewica przeciągnęła osoby niezdecydowane, które najnormalniej w świecie przeszły do opozycji aktualnej sytuacji politycznej.
@SirSherwood niezgodne z realiami są np. jakieś założenia, że poglądy gospodarcze wpływają w jakikolwiek znaczący sposób na ten wykres. polskie młodziaki, nie są amerykańskimi idiotami, które wyznają komunis. mimo, że rośnie wiara we własną lewicowość to jest to spowodowane wyłącznie ostatnimi wydarzeniami wokół kwestii aborcji (i mniej kościoła)
@shoananas: Poprzez lewicowe podejście gospodarcze nie miałem na myśli komunizmu. Specjalnie tam dałem służbe zdrowia. Ludzie po prostu widza, że kapitalizm nie jest super i takie rzeczy jak służba zdrowią są git.

Co do tego to ja nigdzie nie założyłem, że to właśnie wpłyneło znacząco. Znacznie bardziej rozpisałem się o sprawach społecznych. To o gospodarce było bardziej post scriptum. Po spacji i po puencie.
@SirSherwood

Ludzie po prostu widza, że kapitalizm nie jest super i takie rzeczy jak służba zdrowią są git.


Chyba żartujesz, że młodzież się tym w ogóle interesuje xD może 5%, którzy rzeczywiście interesują się polityką - tacy co wstępują do młodzieżówek. większość nastolatków jak większość ludzi interesują sprawy światopoglądowe i od tego uzależniają swoje lewactwo/prawactwo

Co do tego to ja nigdzie nie założyłem, że to właśnie wpłyneło znacząco. Znacznie bardziej rozpisałem się
Kompletnie mnie to nie dziwi. Jeśli prawica używa takiej retoryki jakiej używa, a ludzie młodzi są coraz bardziej wyczuleni na te kwestie które prawica razi piorunami i używa nacechowanej negatywnie retoryki. Ludzie młodzi korzystają z internetu i przez to mają do czynienia z przeróżnymi ludźmi, przez co zwiększa się doświadczenie z obcowaniem z innymi ludźmi i innymi umysłami. Co prowadzi do lepszego zrozumienia świata i innych ludzi.

A prawica zamiast trzymać się
@Probz Nie powinno dziwić, po tylu nieudolnych latach rządów utożsamianego z prawica PiSu. Młodzi zawsze są w opozycji do władzy - stąd wcześniejsza popularność Korwina. Natomiast warto zwrócić uwagę, że i tych o poglądach prawicowych przybyło a centrum jako jedyne straciło. To raczej niebezpieczny trend mogący skutkować napięciami.