Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 134
@Bizancjum: to że coś się dzieje w naturze nie jest powodem do utrzymywania ogromnego przemysłu produkującego kolosalne ilości cierpienia i niszczącego środowisko.

to że gdzieś na świecie teraz ludzie zabijają się nawzajem nie znaczy że to w porządku żebym zabił Ciebie; to że tego nie zrobię nie oznacza też że mam umysł dziecka, syndrom bambiego, ani że wierzę że naprawie w ten sposób świat
@g1venchy Nie napisałem nigdzie że jedzenie zwierząt jest w porządku wobec nich. Nic na świecie nie jest 100% w porządku. Nasza egzystencja opiera się na subiektywnych wartościach i samolubnym podporządkowaniu sobie otoczenia.

Zakładam że nie mieszkasz w szałasie, prawdopodobnie ty albo twoja rodzina ma samochód, nosisz normalne ciuchy, kupujesz normalne rzeczy. Będąc częścią społeczeństwa pozostawiasz tak wielki ślad węglowy, że to twoje niejedzenie zwierząt jest komiczne, a nawet cyniczne.
Są, ale też są te co jedzą xD I nie argument z czapy tylko tak działa świat. To że nie podoba się to ludziom z umysłem dziecka i syndromem bambiego kompletnie mnie nie interesuje.


@Bizancjum: Argument z dupy

Bo są #!$%@?. Myślą że naprawią świat jak nie zjedzą zwierzęcia.

Daję Ci inne argumenty w innych dyskusjach
Czemu ludzie segregują śmieci? Bo są #!$%@?. Myślą że naprawią świat jak nie wywiozą śmieci
@Bizancjum: nie sądzę, że dążenie do minimalizacji szkód które wyrządzamy jest komiczne, szczególnie że zmiana diety jest, w zestawieniu np. z ekologiczną produkcją własnych ubrań (na marginesie, w przypadku odzieży można wiele zmienić i bez tego, wystarczy zwracać uwagę na to jakie marki kupujesz - np, Patagonia), bardzo łatwe.
wbrew temu co mówisz, znane mi źródła mówią też że przejście na weganizm jest najlepszym krokiem który można podjąć w celu zmniejszenia