Wpis z mikrobloga

@Przemoo23: To się szanuje, Mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jako że masz doświadczenie z życia w mieście, to powiedz co kieruje takimi ludźmi https://www.wykop.pl/link/5942795/comment/87903431/#comment-87903431 tłumaczysz mu jak upośledzonemu, że poprzez zamkniętą gastronomię nie ma zejścia, a ten mi mówi, żebym jechał do innego miasta, podczas gdy ja nie mam zejścia w Krakowie, a w znalezisku jest właśnie to "inne" miasto. Skąd to wyparcie?
Ogólnie na wykopie panuje jakieś dziwne oderwanie od rzeczywistości w wielu kwestiach, w tej jest podobnie, więc ja staram się unikać dyskusji z samozwańczymi ekspertami co myślą, że mają jakiekolwiek pojęcie w którymś z działów rolnictwa, np o zwierzętach, bo mają kota w mieszkaniu w bloku.
Powodzenia Mirku, oby było już tylko lepiej i oby pogoda dopisała w tym roku, bo ludzi z miasta będzie skręcać jak rolnicy dostaną później jakieś zapomogi suszowe, bo kraj ma żałosną politykę wodną i nic nie robi sobie z potężnego problemu bardzo niskich zasobów wód gruntowych (,)
@Przemoo23: Dzięki, zawsze jakoś to było, ale jak nie otworzą gastronomii, to będzie kicha. Wiem po znajomych rolnikach, że też liczą na boom na wiosnę, bo im wszystko zalega w magazynach. Rożne były lata, czasami był słabszy popyt, ale wszystko powoli schodziło, a w tym roku masakra. Co to wody, to racja ale to są zaniedbania kilkudziesięciu lat. No i dochodzi do tego głupia polityka osuszania łąk i rozlewisk pod zabudowę,
Ale jako że masz doświadczenie z życia w mieście, to powiedz co kieruje takimi ludźmi


@rolnik_wykopowy: Jako miastowa, która z własnej nieprzymuszonej woli wyniosła się na wieś i została rolniczką (egzaminy zdane, a doświadczenia powoli, powoli od dwóch lat nabieram) spróbuję Ci na to odpowiedzieć. Przede wszystkim ludzie z miast NAPRAWDĘ nie wiedzą jak działają dopłaty. Kiedy lata temu planowałam przeprowadzkę, też śmiałam się, że będę dostawać pieniądze "za nic" (tak
Myślę, że takie wpisy wynikają z trzech rzeczy: właśnie tej niewiedzy, zazdrości (w praktyce niesłusznej) i nawiązań politycznych. Niestety, rolnicy głosują jak głosują, dlatego każdy głos sprzeciwu czy prośba o pomoc będą odbierane jako hipokryzja. Zapomina się o tym, że nie każdy mieszkaniec wsi popiera pis, a straty spowodowane pandemią dotykają wszystkich, a nie tylko tych którzy głosowali przeciwko obecnej władzy.


@sudiczka: Ja wiem, że z niewiedzy, ale ja nie wchodzę