Wpis z mikrobloga

@damski_przegryw: taktyk; lista miejsc fajnych do pracy w IT w danym mieście brzmi fajnie.

Z mojej strony mogę dodać 1000realities - nie pracowałem tam nigdy, ale byłem na rozmowie rekrutacyjnej. Na pewno robią ciekawe rzeczy co chyba nie jest zbyt częste. No i w krakowie masz trochę spoko gamedevu jesli to cie interesuje, choćby Bloober Team od dobrze przyjętej ostatnio gry The Medium
@damski_przegryw: Łatwiej powiedzieć, czego się nie poleca :) Generalnie zależy, czego szukasz. Jak ciepłej posadki bez ryzyka, to jakikolwiek bank. Będzie nudno i korporacyjnie, ale bardzo stabilnie i wszystko będzie można zrobić na jutro.

Jeśli liczy się kasa, to kontrakty, wszystkie te firmy typu Sii, Luxofty czy inne software house'y. Jeśli dają dużo więcej niż inni - uwaga, projekt jest gówniany.

Jeśli liczą się nowe rzeczy i rodzinna atmosfera - małe
Ja od kilku lat siedzę w Schibstedzie. Bardzo fajna skandynawska atmosfera, niezłe pieniądze i dużo fajnych projektów do wyboru. Z minusów to pozwalają na B2B, ale traci się sporo benefitów i raczej zachęcają mocno do UoP.
Kilka miesięcy temu robiłem rundkę rekrutacji by nie wyjść z wprawy i nie polecam Shella na pawiej, mocne korpo ze starożytnym stackiem
Ostatnio dostałem ofertę do Sabre za ponad 30k net, także jak to jest dobrze to Sabre albo HSBC. Ale robota tam jest słaba.


@Orzeech: z HSBC ludzie w poprzednim roku rozsyłali CV jak #!$%@? także chyba nie tak fajnie xD i to wcale nie juniorzy
(do mojego korpo strasznie dużo ludzi z HSBC przyszło na rozmowe w pewnym momencie)
ktoś pisał na wykopie, że wysłali ludzi na furlough