Wpis z mikrobloga

Nad czym tu się zastanawiać?


@czeskiNetoperek: €€€ ( ͡º ͜ʖ͡º) już dużo wydałem ostatnio na RPI + akcesoria i dysk zewnętrzny. Netflix jest wbudowany w telewizor (na szczęście nie wyłączyli go razem z VEWD...), podobnie Amazon Video, ale niestety nie ma Disney+. No i wydać €60 tylko dla apki D+ to trochę mija się z celem. No i też potrafi się przywiesić i zagrzać.

Video z
@geuze: Ja tam wrzuciłem na terminal i mi działa FHD z netflixa ale jakieś szmery bajery musiałem poustawiać bo na początku też miałem tylko 720p

A rpi to bieda xD

Niestety Sony mnie wydymało z vewd i wycofali to z mojego TV :(


@geuze: Naucz się, że się nie kupuje zamkniętego urządzenia z usługami bo zawsze cię w końcu zrobią w #!$%@?
Naucz się, że się nie kupuje zamkniętego urządzenia z usługami bo zawsze cię w końcu zrobią w #!$%@?


@Kryspin013: ja patrzyłem przede wszystkim na jakość obrazu i stosunek cena/jakość, a ten był najlepszy w swojej klasie, a VEWD traktowałem jako miły dodatek. Streaming wtedy jeszcze raczkował, a D+ nie istniało. Zawsze sobie można kupić jakiegoś boxa/sticka, ale kolorów w ekranie nie poprawisz. Tak czy inaczej Sony nieźle wydymało swoich użytkowników z
to świetne urządzenie, ale marny odtwarzacz.


@geuze: czy ja wiem. Tzn częściowo tak, ale ma ogrom wad, wliczając w to głównie zamknięty blop firmware i drugi system operacyjny działający nad systemem użytkownika. Do tego dalej brak nvme i brak sprzętowego AES. Trochę bieda.

ja patrzyłem przede wszystkim na jakość obrazu i stosunek cena/jakość


@geuze: Ale w dwa razy niższej cenie często masz jakieś gówno komputery tiny della albo lenovo. Od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ale jakość obrazu/cena miałem na myśli TV. Nie twierdzę, że malina to ideał, ale na moje potrzeby wystarczy. Trochę lubię dłubać, dużo chcę się jeszcze nauczyć i na moje potrzeby trudno znaleźć lepsze urządzenie.

Jakie tiny PC Della masz na myśli? Malina w tej chwili z 4gb ram to 60€, do tego zasilacz i karta/dysk i obudowa.

Miałem składać media PC na procesorze x86, ale przy obecnych cenach to jest XDDD
@geuze: nie wiem czy ma pilot, no ten najnowszy z google tv, certyfikaty zapewne wszystkie ma, do tego najnowsze aktualizacje google tv, imo lepszej opcji teraz nie ma, szczególnie w tej cenie
malinka nie do tego służy


@RudaBrona: ale może ( ͡º ͜ʖ͡º) Z resztą wyżej już pisałem, że odtwarza multimedia przy okazji i piszę to raczej jako ciekawostkę, a w 90% używana będzie do czego innego (SMB, torrent, raspotify, retropie), dopóki nie ogarnę jakiegoś mi boxa czy fire sticka.

Może sobie trochę pobawię się też jakimiś czujnikami czy coś w wolnej chwilo, jeszcze nie mam pomysłu :D