Wpis z mikrobloga

4 miesiące temu kupiłem samochód marzeń, Mercedes AMG C43 w pakiecie Premium Plus z 125000km na liczniku. Oto wrażenia i w wydatki z pierwszych 4 miesięcy użytkowania.

Spalanie:

W trasie przy predkościach autostradowych (i okazyjnym gazowaniu hehe) to około 8-9l/100km, nie ma tragedii ale warto wspomnieć, że auto bierze tylko 98 oktanową benzynę. W mieście jest wiadomo, gorzej, około 12l/100km.

Koszty/usterki:

Liczyłem się z tym, że samochód z takim przebiegiem nie bedzie idealny. Od kupna musiałem zrobić hamulce oraz opony z tyłu oraz przegląd ASO, koszt łącznie około 4000 PLN. W pewnym momencie driver assist przestał działać (automatyczne hamowanie i te sprawy), okazało sie, że moduł "zapomniał" numeru podwozia, ASO naprawiło za darmo. Poprzedni właściciel musiał często wjeżdżać na wysoki krawężnik, lewe felgi były wygięte, koszt prostowania 300 PLN, przy okazji sprawdziłem stan zawieszenia ale to było, na szczęście ok.

Osiągi:

Nigdy nie miałem tyle frajdy z jazdy. 370km i napęd na 4 koła robia robotę. 0-100km/h mierzone GPS 4.5s więc wystarcza w zupełności. Samochód gdy ma włączoną kontrolę trakcji oraz ESC jest troche przytłumiony i nie pozwoli ci wyrwać się z piskiem opon ale na szczęście można pojazd ustawić w tryb "sport" i problem ten znika ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzięki napędowi na 4 niesamowicie sie trzyma szosy nawet w mokrych warunkach.
Dzwięk silnika to coś niesamowitego, Mercedes naprawdę postarał się za tą jednostka, V6 brzmi donośnie, przy trybie sport dochodzi strzelanie z wydechu przy redukcji i niski warkot.

Wygoda/praktyczność:

Mam małe dziecko i obawiałem się, że będzie brakowało miejsca. Ale jak na coupe jest ok, fotelik i wózek wchodzą bez problemowo i zostaje miejsca na duże zakupy. Miesca z przodu jest bardzo dużo, z tyłu jeżeli masz mniej niż 180cm nie powinno być problemu.
Zawieszenie nawet w trybie komfort jest dość twarde, na drodze szosowej tego się nie odczuje ale na szutrowej może troche trząść. W trybie Sport+ cały samochód sztywnieje (łącznie z kierwonicą) i świetnie się prowadzi nawet przy bardzo wysokich prędkościach.
Jakośc wykonania bardzo dobra, nic nie trzeszczy ani nie gwiżdże, jedyne co zmieniłem to centralna konsola która była w stylu "piano black", bardzo łatwo sie rysowała i cały czas wyglądała na upaćkaną, aby to poprawić zostałą profesjonalnie oklejna materiałem typu "brushed aluminium", koszt 500 PLN.

TL:DR dobry zakup, polecam

#motoryzacja #mercedes #amg #motomirko #chwalesie
espumisanmax - 4 miesiące temu kupiłem samochód marzeń, Mercedes AMG C43 w pakiecie P...

źródło: comment_1612298335i8HPYRKgWNmW2h2afenXXn.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach