Wpis z mikrobloga

tak patrzę na wyniki ankiety i nie ogarniam, pół wykopu poubierane w CDPR a niemal nikt nie ma AMZN? Może jeszcze przegapiliście rajd NVDA? Eh mam nadzieję że przejdzie ta ustawa i handlować będzie można tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia i wyobraźni i mogą np. nie wejść w FAANGi i semi...

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gatineau: na CDPR juz 500zl do przodu, a wszedlem za niecale 1.5k bo sie troche balem wiec o co chodzi?
Spadnie jeszcze troche to znow sie kupi, tak sie powoli zyje. Pozdro dla hamerykanow piszacych, ze na gpw nie da sie zarobic
Pozdro dla hamerykanow piszacych, ze na gpw nie da sie zarobic


@93michu93: nikt nie mówi że nie da się zarobić - problem w tym że na bananowej da się też dość łatwo stracić bo tam wałek na wałku i brak kultury inwestowania. Jakby CDPR spadł w 4 tygodnie o 80% to absolutnie nikt się nie zdziwi.

A taki NASDAQ? Gdyby Amazon spadł o 50% to Wujek Sam zacznie interweniować bo w
@93michu93: generalnie też nie mam nic przeciwko inwestowaniu jakiegoś niewielkiego % kapitału na GPW, ale to typowy home country bias, irracjonalne przywiązanie do "domowego" rynku.

A tak to gdyby ktoś obiektywnie zadał pytanie:

czy rozsądne jest alokowanie 100% portfela w giełdę 1 rozwijającego się kraju o młodym i niestabilnym ustroju politycznym, niestabilnym systemie finansowym i słabą walutą?


to przecież odpowiedz jest oczywista że chyba raczej że nie.

10% kapitału w
na CDPR juz 500zl do przodu, a wszedlem za niecale 1.5k bo sie troche balem wiec o co chodzi?


@93michu93: a takie myślenie jest trochę zgubne. Byłem wczoraj w kasynie, włożyłem na czerwone 1.5k, wyjąłem 3k. Więc o co chodzi?

33% zwrotu z kapitału jest spoko. Pytanie które należy zadać to czy w chwili w której otwierałeś pozycję strata 33% lub więcej nie była równo albo bardziej prawdopodobna :)