Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2000
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam grafikę, bo nie tylko aborcja bez granic zajmuje się wsparciem osób w niechcianej ciąży. :)

Przypominam, że w Polsce nie będzie można już abortować dzieci z podejrzeniem zespołu Downa. Nie wszyscy wiedzą, że zespół Downa to w wielu przypadkach nie tylko zmienione rysy twarzy, ale także choroby współistniejące. Bardzo często są to wady serca, które wiążą się z wieloma operacjami, zabiegami czy rehabilitacją, co jest ogromnym obciążeniem dla samego chorego, jak i dla jego rodziny.

Bardzo wiele osób chorych na trisomię 21 ma upośledzenie umysłowe. W pewnym wieku zaczynają czuć popęd seksualny, czego nie rozumieją. Może to prowadzić to przykrych sytuacji z udziałem nie tylko przypadkowych ludzi, ale własnej rodziny.

I zanim wyskoczycie mi tutaj z tekstem, że na pewno uważam, że wszystkie płody z podejrzeniem zespołu Downa powinny być abortowane, to od razu mówię, że NIE. Nie jest to moja opinia. Uważam, że matka powinna mieć wybór czy chce wziąć na siebie tę potężną odpowiedzialność, czy jednak nie czuje się na siłach aby tego dokonać.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

4/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Pobierz Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam ...
źródło: comment_1612191079xAaHqE5DSoAErJIUvIVMV7.jpg
  • 161
Uważam, że matka powinna mieć wybór czy chce wziąć na siebie tę potężną odpowiedzialność,


@Amishia: I co potem? A jak będziesz miała swoje dzieci i na starość dostaniesz wylewu i będziesz przykuta do łóżka, to mam nadzieje, że pójdziesz tą samą drogą i poddasz się eutanazji jeśli nie będą się chciały tobą opiekować, bo dzieci też powinny mieć wybór, czy chcą wziąć na siebie tę potężną odpowiedzialność. ( ͡° ͜
@Amishia:

I cyk. Codzienne zgłoszenie przestępstwa. Ciekawe jak szybko działa nasza policja i jak szybko te twoje "codziennie" zniknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgodnie z art. 152 §2 k.k. karze pozbawienia wolności do lat 3 podlega ten, „kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania”.


https://www.gov.pl/web/gov/zglos-przestepstwo
bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.


@Amishia: no nie wiem czy tak bez podawania przyczyny - każda z podanych przez Ciebie opcji w opisie ma obowiązkową rozmowę z psychologiem i czas na "zastanowienie się".
@Amishia: oceniać być może i nie ocenia, ale odwodzi - po to jest rozmowa z psychologiem i czas na zastanowienie, żeby była to ostateczna decyzja. Skoro ty idziesz tam z "tak", to oni będą podawać argumenty na "nie".
Zgłoszę to do moderatorni, bo to propagowanie i namawianie do przestępstwa


@Blaskun: Jakiego przestępstwa? Jak sobie pojadę do Holandii, zjaram tam blanta, to w Polsce będę ścigany za posiadanie narkotyków? Jak kobieta sobie pojedzie to Iranu legalnie zrobić u nich aborcję to w Polsce będzie ścigana? Jak nie założy u nich burki na ulicy to w Polsce dostanie za to karę chłosty?