Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2000
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam grafikę, bo nie tylko aborcja bez granic zajmuje się wsparciem osób w niechcianej ciąży. :)

Przypominam, że w Polsce nie będzie można już abortować dzieci z podejrzeniem zespołu Downa. Nie wszyscy wiedzą, że zespół Downa to w wielu przypadkach nie tylko zmienione rysy twarzy, ale także choroby współistniejące. Bardzo często są to wady serca, które wiążą się z wieloma operacjami, zabiegami czy rehabilitacją, co jest ogromnym obciążeniem dla samego chorego, jak i dla jego rodziny.

Bardzo wiele osób chorych na trisomię 21 ma upośledzenie umysłowe. W pewnym wieku zaczynają czuć popęd seksualny, czego nie rozumieją. Może to prowadzić to przykrych sytuacji z udziałem nie tylko przypadkowych ludzi, ale własnej rodziny.

I zanim wyskoczycie mi tutaj z tekstem, że na pewno uważam, że wszystkie płody z podejrzeniem zespołu Downa powinny być abortowane, to od razu mówię, że NIE. Nie jest to moja opinia. Uważam, że matka powinna mieć wybór czy chce wziąć na siebie tę potężną odpowiedzialność, czy jednak nie czuje się na siłach aby tego dokonać.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

4/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję bez podawania przyczyny.

Zmieniłam ...

źródło: comment_1612191079xAaHqE5DSoAErJIUvIVMV7.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
  • 10
Taaak bo każda kobieta marzy o tym żeby spędzić kilka godzin w szpitalu. Ja do śniadania zastanawiam się np, gdzie by tym razem się wyskrobać.


@sprl: Dlatego lewactwo tłumaczy, że aborcja to coś lżejszego od zabiegu, ot procedura medyczna trwająca chwilę lub sprowadzająca się do tabletki. Możesz ją wg nich powtarzać nawet kilkadziesiąt razy jeśli masz taką ochotę.

Btw: wyrwanie zęba to też prosty zabieg medyczny, a jakoś nikt nie przeżywa
  • Odpowiedz
a wy dalej bredzicie, że ludzie bedą traktować aborcje jako antykoncepcję xD ktoś normalny się jeszcze na to łapie? Bo chyba tylko jakieś zaściankowe biedoty umysłowe


@seraphee: spójrz sobie na statystyki aborcji w państwach edukujących od małego o antykoncepcji, jak Szwecja, Wielka Brytania. Jak widać - owszem - aborcja jest tam stosowana jak antykoncepcja. I to jest złe.
  • Odpowiedz
Uważam, że matka powinna mieć wybór czy chce wziąć na siebie tę potężną odpowiedzialność


@Amishia: ma ten wybór - może używać antykoncepcji jeśli nie chce opiekować się chorym dzieckiem.
  • Odpowiedz
Bo? Zaznaczam, "bo Argoree / bóg / potwór spaghetti tak sądzi" to nie powód


@L3gion: gościu ale co ja mam ci udowadniać? xD że człowiek ma godność, prawo do życia? Weź może się trochę doedukuj, bo dla mnie na razie jesteś skorumpowanym moralnie nihilistą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Blaskun: Nie każdy chce być męczennikiem, nie każdego jara cierpienie, nie każdy chce być obiektem uporczywej terapii.

Eutanazja jak najbardziej powinna być legalna. I nie, cierpienie nie uszlachetnia.
  • Odpowiedz
że człowiek ma godność, prawo do życia?


@Arboree: Zarodek i płód to (jeszcze) nie człowiek

jesteś skorumpowanym moralnie nihilistą


No, i jest w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz