Wpis z mikrobloga

@nimnul: Gdybym miał ten papier, to bym Ci pokazał, jak przyjdzie następny to Cię zawołam i pokażę. Jedno to że wypłatę mam niewiele większą od minimalnej krajowej, drugie to że inflacja zżera odłożone składki, a trzecie to powiedz mojej mamie, która pracowała 45 lat i ma 1200zł emerytury, więc połowę najniższej krajowej. Ja również będę miał, tyle że 1/4 najniższej krajowej. Takie są fakty, system emerytalny w Polsce jest niewydolny.
  • Odpowiedz
@Kazus: W jaki sposób rocznik 1990 mógłby nie dostać emerytury? System emerytalny polega z grubsza na tym, że są ludzie, którzy są na emeryturze i oni dostają pieniądze oraz w tym samym czasie są ludzie w wieku produkcyjnym, od których właśnie te pieniądze pochodzą. Ok, tutaj można by wprowadzić jakąś formę inwestycji części pieniędzy (patrz ofe), ale podstawa systemu się nie zmienia.
W 1990 nadal będą emeryci (tylko więcej) oraz
  • Odpowiedz
  • 17
@S_____ no to jak płacisz minimalne składki to jaka byś chciał mieć emeryturę? Z czyich pieniędzy twoim zdaniem powinny Ci dopłacić? Poza tym nie ma opcji żeby nawet przy minimalnej składce wychodziło Ci 600 zł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@nimnul: mądry głos w końcu. dużo osób widzę zapomina o tym szczególe. Skoro załóżmy z 2 tysięcy jakieś 500 złotych to składka emerytalna to chyba tyle się należy na emeryturze a nie 2 tysiące
  • Odpowiedz
@lurkujacy: Warto dodać że te wartości wysrywane przez ZUS i tak są znacznie zawyżone. Hehe, jak tam PiS obniżył już wiek emerytalny? ;) 45 letni emeryci po policji i wojsku zdrowi? Górnicy wystarczające odprawy czy troche dołożyć jeszcze?
  • Odpowiedz
Z czyich pieniędzy twoim zdaniem powinny Ci dopłacić?

@nimnul: hmmm... tak sobie myślę, że średnia długość życia mężczyzn w Polsce to ok. 74 lata. Także nawet jakby nawet dostawał te ok. 2000 zł to możliwe, że nie dostałby tyle ile wpłacił przez te prawie 50 lat pracy, a co dopiero przy tych 600 zł. Jakoś dziwnie zakładamy, że na emeryturze będziemy żyć tyle ile pracowaliśmy xD
  • Odpowiedz
  • 0
@DrKittens emerytura jest tak liczona że opłacona przez Ciebie składka jest rozkładana na liczbę miesięcy która została ci do osiągnięcia średniej długości życia (około 77 lat).Jeżeli przeżyjesz dłużej to dostajesz więcej niż wpłaciłeś jeżeli krócej to niestety jesteś stratny.
  • Odpowiedz
W 1990 nadal będą emeryci (tylko więcej) oraz pracujący (tylko mniej). Jeśli ze składek zus braknie to dołoży się z podatków


@ludwikVwazon: xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Do 2025 trzeba będzie łącznie do ZUS trzeba będzie dołożyć 400 mld (niech będzie 80 mld rocznie). W 2025 roku rocznik 1990 będzie miał 35 lat. Wyobraź sobie, ile trzeba będzie dokładać w 2055.
  • Odpowiedz