Wpis z mikrobloga

Jaki wpływ ma wycena akcji, na jej sytuację?


@wojniz: Im większa wycena firmy (a przecież cena akcji to idealny wskaźnik wyceny), tym większa zdolność kredytowa. A skoro dzisiejsza gospodarka jest oparta wyłącznie na kredytach to okazuje się, że cena akcji może być kluczowa.
  • Odpowiedz
@ddes: @Byku-z-Plastiku: @ghandi92: @JimNH777: @KochanekAdmina: @wojniz:

Jak czytam to #!$%@? o tym, jak to niska wycena giełdowa wpływa na szansę na bankructwo, to mi się śmiać chce.

Jest mnóstwo mechanizmów, by sobie z tym poradzić. Wycena giełdowa jest niska? Trudno, robimy większe rozwodnienie, nowo emitowane akcje można sprzedawać z prawem poboru dla obecnych akcjonariuszy, by uniemożliwić tanie przejęcie. Jeśli jest silny główny akcjonariusz, może pokazać środkowy palec shortującym i przegłosować emisję akcji powyżej ceny rynkowej i ją objąć. Wreszcie można poszukać inwestora branżowego, który dokapitalizuje spółkę bez oglądania się na kapitalizację giełdową, a wyceni firmę w oparciu o przeprowadzone przez siebie due diligence, na podstawie którego zostanie ustalona cena emisyjna. Kapitalizacja giełdowa nie ma nic wspólnego
  • Odpowiedz
@Veritas_liberabit_vos: mi się po prostu produkować nie chciało i przeszedłem do najbardziej ogólnych i podstawowych zasad. Ja sobie zdaje sprawę, że ta kwestia jest o wiele bardziej skomplikowana niż się większości wykopków wyobraża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojniz: zwiększona podaż akcji na rynku obniża ich cenę. Wartość kapitału spółki to suma akcji razy ich cena (w skrócie), więc shortowanie przez negatywny wpływ na cenę akcji obniża wartość kapitału. Jeśli wartość pasywów spółki liczona jako wartość kapitału plus dług (pożyczki i zobowiązania firmy) będzie niższe niż wartość aktywów, firma jest bankrutem.
  • Odpowiedz