Wpis z mikrobloga

Oto bajecznie prosty przepis, by #gta IV w końcu stała się grywalną, piękną grą.
Przepis pomijający przy tym rozwiązania wymagające mocarnego sprzętu, instalacji specjalnego softu/bibliotek do instalacji modów czy downgrade'owania gry do jakiejś prastarej, jedynej kompatybilnej wersji.
Co ważne - działa też na steamowej wersji!

1. Ściągamy i metodą drag & drop wrzucamy do folderu z grą niezwykle lekki wagowo mod "Reality IV", który zgrabnie likwiduje ten paskudny, rdzawo-szary nalot na grafice gry. Mod ten zwiększa również zasięg rysowania i pozbywa się tej okazji męcząco-sennej, poświaty typu glow, popularnej w grach z lat 2007-2011.
2. Jeśli mamy kartę Nvidia, to wchodzimy w Control Panel i wymuszamy 4x lub 8x antyaliasing.
3. Również metodą drag & drop "instalujemy" mod "Traffic flow", który urealnia dobowe natężenie ruchu, zwiększa ilość aut i przechodniów (w centrum miasta bywają pory, w których są ich masy!) w godzinach szczytu i pustoszy miasto nocą.

Efekt? Moja prywatna ocena gry w 10-stopniowej skali wzrosła z jakichś naciąganych 6/10 do mocnej 9.
Zdmuchnięcie tego sraczkowatego przypudrowania, zwiększenie draw-distance i tłoku w mieście sprawiło, że odbiór Liberty City w końcu staje się taki, jakim moim zdaniem powinien być od początku wydania PC-towego gry!

Mimo, że grę kupiłem w 2009 r., to poniekąd zmuszałem się wówczas do jej jednorazowego przejścia, rzuciłem w kąt i dopiero teraz, po ponad 12 latach od premiery w końcu odkrywam tę grę na nowo, będąc pełnym podziwu dla masy detali i tego jak bardzo wyprzedziła swoją epokę.
Reasumując GTAIV w końcu stała się dla mnie grą przyjemną w odbiorze.
W żadnej innej grze wcześniej i później, stylistyka i efekty graficzne nie wpłynęły na mnie tak odpychająco jak w czwórce.
Dodam, że wymienione modyfikacje - z antyaliasigniem włącznie -nie wpływają praktycznie na FPS-y.
#gry #grandtheftauto

Jeśli znacie jeszcze jakieś proste w instalacji i lekkie wagowo skrypty do GTA IV, które poprawiają jakość rozgrywki, to podzielcie się nazwami w komentarzu!
kuxter - Oto bajecznie prosty przepis, by #GTA IV w końcu stała się grywalną, piękną ...

źródło: comment_16118723869P0OyRMPMEP6MROT5eFs5k.jpg

Pobierz
  • 5
Drobna poprawka 3. z wymienonych modów, to nie "Traffic flow", a "Realistic Traffic and Pedestrian Mod for GTAIV EFLC and The Complete Edition"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kuxter:

Dla mnie wgrywanie jakichkolwiek modów graficznych do GTA IV psuje niepowtarzalny klimat tej gry.

Lepsze AA ok, ale nie zmiana stylu graficznego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i gdyby od początku miasto było bardziej tłoczne w ludzi i samochody to już nikt nie byłby w stanie odpalić tej gry na premierę :D

Ja też ogrywam w tym roku i jestem zakochany chyba nawet bardziej niż w