Wpis z mikrobloga

Jestem dosyć świeżym właścicielem mojego pierwszego auta, stąd pytanie:
Jakie rzeczy uznajecie za konieczne/przydatne, żeby wozić je ze sobą w aucie? Nie mówię tutaj oczywiście o rzeczach wymaganych przez prawo, ale o takich, które są po prostu praktyczne.
#samochody #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Incognito: kartka i długopis jak najbardziej a jeszcze lepiej taka tarczka do zaznaczania godziny parkowania - mam parę takich miejsc gdzie parkować można na przykład przez godzinę i należy zaznaczyć o której się przyjechało bo inaczej mandat - nawet jak stoisz 10 minut.

Latarka czasem się przyda jak w nocy trzeba zmienić koło.

Kamizelka dużo nie zajmuje a też się
  • Odpowiedz
Przewody rozruchowe


@Crow7422: jw. lepiej starter, odpalamy sami w minutę. Nie czekamy na wujka, ani taksę

Dobre (tj. nie marketowe, grube kable a nie gruba izolacja udająca grube kable) to koszt 80zł+
Chiński starter to od 150zł. Odpalałem takim już parę aut w tym 3l bmw w benzynie z rozładowanym aku do zera, bez
  • Odpowiedz
@Atreyu: Przewody można zarobić samemu.
Przewodami odpalisz wszystko, nawet jeśli zdechło do zera, i nie zepsują się z dnia na dzień tak jak chiński booster.

Z przewodów odpalisz każdego, nie ważne czy aku ma 7V czy 10V,. Nie ważne czy to kompakt, bus, traktor czy ciężarówka.

Booster za 150zik to zabawka a nie coś co wrzucasz do bagażnika i jest gotowe do pracy nawet gdyby leżało w nim kilka lat.
  • Odpowiedz
Przewody można zarobić samemu.


@Crow7422: już widzę jak ktoś sam ciągnie druta i izoluje by odpalać kosiarki i traktory

Booster za 150zik to
  • Odpowiedz
już widzę jak ktoś sam ciągnie druta i izoluje by odpalać kosiarki i traktory


@Atreyu: Nie każdy ciągnie druta. Można kupić przewód i jedyne co zrobić to zacisnąć na końcu krokodylki.
A możliwość odpalnia wszystkiego, zamiast ograniczenia do niedoładowanych osobówek to dla mnie zaleta.

Za 100-200pln można mieć porządne długie przewody które
  • Odpowiedz
osobówek


@Crow7422: zazwyczaj ludzie odpalają kablami właśnie osobówki i o osobówkę prywatną OP pyta

Nie jacht, kosiarkę, traktor, albo samolot z czasów II WŚ xD

Niepodważalną zaletą kabli jest to że można odpalić kombajn rolniczy jak potrzeba, no to oczywiste. Bardzo ważny fakt o którym trzeba pamiętać przed zakupem
  • Odpowiedz
@Atreyu: No tak, przemilczmy tą zalete.
Przemilczmy jeszcze to że przewody jednak są niezawodne, w przeciwieństwie do boosterków.
Pomijając jeszcze fakt że są tańsze można dojść do wniosku że faktycznie, booster wypada lepiej.
  • Odpowiedz
@Pan_Incognito: Kable rozruchowe mogą się przydać, apteczka i kamizelka, zapasowe żarówki (przynajmniej na mijania, jak Ci nocą siądą to na postojówkach za bardzo nie dojedziesz), przenośny kompresorek do sprawdzenia ciśnienia i dopompowania kół (np. taki z Lidla za 70ziko), jak jedziesz gdzieś dalej pierwszy raz, to warto mieć papierową mapę (tak wiem, relikt przeszłości). Zimą to oczywiście skrobaczka i miotełka, jak jedziesz w góry łańcuchy lub czasem nawet saperka. A
  • Odpowiedz