Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #kia #ceed

Jestem na etapie wyboru nowego ceeda w kombi i zastanawiam się nad dwiema opcjami:

1.5T GDI 160KM
oraz
1.6 CRDI 136KM

Ktoś miał okazję porównywać takie dwa napędy? Może podzielić się odczuciami z jazdy?
Kusi mnie moc i osiągi 1.5T ale dość ważny jest dla mnie też zasięg, ktoś ma ten silnik i moze powiedzieć jakie realnie spalanie w nim wychodzi?
Niestety nie mam możliwości odbycia jazdy testowej
  • 28
  • Odpowiedz
@bidzej: około 50 000 km rocznie po Polsce
Obecnie mam Ceeda 1.6 110 2017 i nie narzekam na niego dlatego teoretycznie nowy 1.6 powinien mi wystarczyć no ale ten 1.5 wydaje sie ciekawy.
  • Odpowiedz
około 50 000 km rocznie


@kamros92: to ja bym się nad benzynówką niespecjalnie zastanawiał jeśli zależy Ci na spalaniu/zasięgu.

Kia ma bardzo paliwożerne silniki benzynowe


@r3solver: pierwsze słyszę...
  • Odpowiedz
około 50 000 km rocznie po Polsce


@kamros92 : jak tyle robisz, to nie lepiej wziac blizniaczego hyundai? Z tego co kojarze mają gwarancję 5 lat bez limitu kilometrów, a w Kii ci się skończy po 3 latach. Przy takich przebiegach to chyba diesel ma większy sens niz benzyna.
  • Odpowiedz
@sadhas: To będzie służbówka i nie mam wpływu na wybór marki, dano mi do wyboru tylko silnik, ja będę tylko nim jeździł, więc nie interesują mnie też koszty utrzymania itp.
  • Odpowiedz
Proceed 1.6 turbo 204 ma spalanie jak mustang 5.0. Na grupie kia na fb ludzie mają po 13-15l z trasy


@r3solver: z drugiej strony w Optimie GT (2.0 t-GDi 245KM z klasycznym automatem) nie chciało mi wyjść średnio więcej jak 10-11/100 przy pałowaniu po autobanach gdzie tylko się da. Przy identycznym styluy jazdy dwulitrowe 150-konne dizle w kompaktach palą mi po 8.5 litra, a 190-konna Insignia A biturbo wciągała praktycznie tyle
  • Odpowiedz
@r3solver: jeździłem tym 1.6 204KM w Soulu i nie było wcale jakiegoś dramatu. W rodzinie mam jeszcze trochę innych Kii i Hyundaiów i nikt się na spalanie nie skarży.
  • Odpowiedz
@kamros92: Wcale tak paliwożerne benzyniaki nie są, jak niektórzy mówią. Mam 1,4 (140KM) i na trasie potrafię spalać 5,0, a rekordowo miałem o tyle: https://www.wykop.pl/wpis/41748539/tak-jeszcze-jedno-w-temacie-spalania-kia-odnoszac-/ (a wcześniej: https://www.wykop.pl/wpis/41698151/no-jak-ladnie-bocznymi-drogami-maly-ruch-i-prosze-/ )

Jeden warunek - jedziesz sobie 80-90. Jak będziesz jeździł 140, to faktycznie benzyna jest mniej opłacalna od ropniaka. No i przy 50kkm rocznie to też bym się nie zastanawiał. Jednak taniej wyjdzie ropa.
  • Odpowiedz
  • 0
Mam w ceedzie ten silnik 1.5 gdi i cóż, polecam. Po 30k km spalanie srednie 7.3, większość w mieście i na autostradach, w trasie żre uśredniając 6.5 max. Ciągnie dobrze, mam w automacie i niespecjalnie jest na co narzekać. Lepiej mi się tylko proceedem jechało (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
w automacie


@BartekLbn91: no pewnie nie. Może operowanie gazem/przyspieszanie. Albo może masz niesprawne auto. Bo to spalanie dość spore.
Jak napisałem wyżej, 10/100 to paliła mi średnio 245-konna Optima GT z klasycznym automatem, przy ciśnięciu ile się da (a na autobanach da się dużo).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamros92: mam 1.6 crdi 128 KM z 6 stp. automatem. Spalanie w mieście minimalne 7.8 l/100 na trasie 5.7 l/100 udało mi się osiągnąć. Żeby mało paliło trzeba jechać jak dziadek
  • Odpowiedz
@r3solver: Jak nie potrafią jeździć to tyle pali, jak wrzuciłem zdjęcia, że miałem spalanie 5,5litra/100 to stwierdzili, że nie po to kupili 1,6 żeby patrzeć na spalanie, to już powoli się staje sekta, a nie obiektywne forum. Na co dzień między miastami ok 6,5l/100km autostrada zgodnie z ograniczeniami 7,5 l/100km oczywiście nie stylem na dziadka, bo spalanie wcale nie spadnie, styl na dziadka nie jest ekonomiczny.
  • Odpowiedz