Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ssauczo_pauczo: btw jeszcze podawanie za przykład USA, gdzie stawki techniczne są najwyższe na świecie w zasadzie. XD przelicz ile zarabia przeciętnie programista w UK i wtedy pogadamy, bo klienci przeważnie są nie tylko z usa
  • Odpowiedz
ale podatki to sobie przelicz xD bo tak to ja mogę sobie rzucać kwoty


@PaniMartyna: liczę na szybko, żeby oddać trend. 20k na fv to jest ~15k na rękę. Czy te $110k w stanach jest netto czy brutto? Nie wiem.

nigdy nie dostaniesz 1:1 stawki zagranicznej przez kontraktowanie. Bezpośrednio stawki typu 40k na b2b są do zrobienia


@PaniMartyna: no i właśnie o to chodzi, 20k nie jest stawką
  • Odpowiedz
XD przelicz ile zarabia przeciętnie programista w UK


@PaniMartyna: #!$%@?, oni tak słabo zarabiają? wychodzi podobnie, jak w PL xd myślałem, że Stany duże to będą w miarę reprezentatywne dla cywilizowanego świata.

No dobra, to wychodzi, że 20k to zachodnia stawka. Tylko że nadal twierdzę, że jak najbardziej do osiągnięcia w PL i nadal nie widzę sensu w chwaleniu się zagranicznymi klientami
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ssauczo_pauczo: stawki w pl nie wyglądają tak jak niektórzy myślą. Wszyscy ci programiści wykopowi 15k to przeważnie kontrakt na b2b i klepanie jakiego gówna, co zachód nie chce utrzymywać, więc to nawet nie jest blisko programisty 15k na uop tak naprawdę. Stawka typu 20k+ na uop/b2b to nieliczni. Jeszcze te 20k na b2b to pewnie da się ogarnąć w kontraktowni, gdy potrzebują kogoś na już, ale o stawkach 20k na
  • Odpowiedz
@PaniMartyna: czy ja wiem, czy to takie nieosiągalne? Ogarnięta osoba z 5+ lat doświadczeniem w odpowiedniej technologii na luzie się zbliży do 20k+vat za klepanie CRUDów i "branie encji na łopatę i przepychanie jej przez wszystkie warstwy". A koszty życia w PL niższe, niż zagranico, więc nie jest źle.

Na UOP nie wiem, kto by chciał pracować, oprócz kobiet planujących dziecko. Przy 20k brutto różnica w wynagrodzeniu to ~4k. Im
  • Odpowiedz