Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Chciałabym kupić psa, zależy mi na tym żeby był towarzyski i wesoły ale też żeby nie miał porywczej natury (np jak psy myśliwskie) . Ma to być taki bardziej domowy psiak do poduchy . Podobają mi się maltańczyki bo mają włosy. Ale chciałabym się podpytać kogoś kto ma. Jakie ma usposobienie? Czy jest w miarę łatwy w hodowli? Tzn czy są chorowite ? I najważniejsze. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu z hodowli (czy te na olx są okej)? O co pytać hodowców ? Itp. bardzo proszę o rady i z góry dziękuję i pozdrawiam #psy #maltanczyk #maltanczyk #pies
  • 6
@magjow: Żaden pies nie ma włosów. To co potocznie ludzie nazywają włosami u psów, to sierść okrywowa, którą każdy pies ma. Różnica polega na tym, że większość psów ma też podszerstek, a właśnie np. maltańczyki mają tylko warstwę okrywową sierści.
Na olx trafiają się ogłoszenia legalnych hodowli, ale dużo jest też pseudohodowli, więc lepiej uważać. Najlepiej dołączyć do facebookowej grupy właścicieli i hodowców wybranej rasy i tam śledzić informacje dotyczące planów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@magjow: ogólnie trochę ciężej kupić psa bo zwrósł na nie popyt przez pandemie. Ja bym szukała hodowli zarejestrowanej w FCI/ZKwP, ale nie byłby to moje jedyne kryterium bo w zkwp też siedzą pseudo. Patrzyłabym na to czy psy są przebadane, zdrowe, stabilne psychicznie jaki hodowca ma cel hodowlany, czy przyszły wlaściel może liczyć na jego radę i wsparcie itp itd
Maltańczykiem jak większość małych psów moze mieć problemy z rzepkami. Mam
@magjow:

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu z hodowli (czy te na olx są okej)? O co pytać hodowców ?

przede wszystkim - hodowla musi być zarejestrowana w FCI
pytaj o wszystko co ci przyjdzie do głowy w związku z posiadaniem takowego psa. dobry i uczciwy hodowca nie będzie miał nic do ukrycia, a jemu zależy, żeby szczeniak znalazł odpowiedzialny dom