Wpis z mikrobloga

@Agatk: może, jeśli jest dobra w zarządzaniu - czyli jeśli jest wykształcona w tym kierunku i opanowała wiedzę. Może to być równie dobrze Mariuszek, niekoniecznie Agatka ;)
@Agatk:

Jak uważacie, czy kobieta która "nie zna się na temacie" może zostać kierownikiem grupy ludzi w warsztacie mechanicznym?


Jak porobi na zakładzie z pięć lat na stanowisku pracowniczym i na stanowisku organizatora to wtedy można rozmawiać o byciu kierownikiem. Kierownik, który nic nie przepracował godziny na stanowisku, którym zarządza to zazwyczaj dupa, a nie kierownik. To, że jesteś kobietą nie ma znaczenia. Znaczenie będzie mieć czy jesteś w stanie wykonywać
To wizja zmiany ukierunkowania stanowiska i większych zarobków


@Agatk: Nie znając się na temacie chcesz być kierownikiem ? Okej, ale nie licz że nikt tego nie zauważy i będziesz w tym dobra. Ja nie pcham się na żadnego menagera czy kierownika bo jestem świadomy że nie mam predyspozycji i ludzie byliby ze mnie niezadowoleni ¯\_(ツ)_/¯
@Agatk: U mnie wydajność i efektywność prac sparaliżowały właśnie osoby u góry nie mające pojęcia o wykonywanej pracy osób niżej. To tak tak by pominąć jeden najważniejszy etap a później o nim decydować. Jak by iść do liceum na humana a pominąć naukę pisania i czytania. Z drugiej strony - to że ktoś nie potrafi nie znaczy że nie może się nauczyć.
@Agatk: Uważam ze moze, kierownik nie musi sie znac na robocie, ale ma polegać na fachowcach i im ufać ( #!$%@? tych co nie da sie im zaufać ). Kierownik ma mieć wizje i znac realia. Ma tak kierować zespołem zeby spełniać wizje swoja jak i firmy. Nie musisz umieć naprawiać auta zeby nim jeździć....
@Agatk: Mialem do czynienia z takim kierownikiem. Lepiej mi sie gadalo z krzeslem. Niby mniej rozmowne, ale za to nie gadalo mi glupot

Btw - wzbudzanie respektu karami finansowymi. Jako ogarniety technik powiem Ci jak by wygladal moj dzien z Toba.
7:00 przychodze do pracg
7:05 Zebranie na ktorym slysze ze mam kierownika ktory nie wie co jest grane, ale za to beda kary finansowe.
7:15 biore dlugopis i 2 kartki.
@Agatk: Można. Tylko musisz wiedzieć gdzie się Twoje kompetencje kończą i nie utrudniać roboty. Jeżeli będziesz robiła jak piszą mądre współczesne książki o tym jak być managerem to się uda. No i dopasuj styl zarządzania do ludzi. Początek na pewno będzie trudny ale trzymam kciuki.
@Agatk a myślisz że jak jest w IT? xd
u mnie menadżerowie zupełnie nie rozumieją co robimy, interesują ich tylko terminy i „zamykanie” zadań (w systemie do ich rejestracji - nawet jeśli realnie nie są jeszcze skończone). strasznie mnie to frustruje
kobieta która "nie zna się na temacie" może zostać kierownikiem grupy ludzi


@Agatk: nie kobieta tylko osoba - i może, tak działa większość kierowników. Umiejętność zarządzania nie musi iść w parze z wiedzą specjalistyczną.