Wpis z mikrobloga

Hej, dzisiaj przedstawię Wam niezbyt szybki ale za to bardzo pyszny obiad. Dużo i dobrze- oto motto tego dania. Bigos drobiowyʕʔ

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia- zastanówcie się, czy zjecie aż tyle ziemniaków, bo to mega duża porcja. Bigos spokojnie się nadaje, żeby go przygotować na dwa dni.
Drugiego dnia zamiast ziemniaków można ugotować 86g makaronu pełnoziarnistego i zjeść łazanki.


->Wszystkie przepisy wraz ze zdjęciami pochodzą ze strony Bediet(Dieta Pani Ewy Chodakowskiej), cytowanie tekstu na mocy prawa cytatu.

#dieta #chudnijzwykopem #zagrubo2021 #jedzenie #gotujzwykopem #jedzzwykopem #odchudzanie #bediet
źródło: comment_1611602634oPweyvCWXR5HqJVGBe4sEF.jpg
  • 9
@blazet94: z ciekawości popatrzyłem- sam fakt, że robisz to na kurce a nie na kiełbasie dużo daje. w 100g piersi z kurczaka surowej masz 100kcal, w kiełbasie jest natomiast 300-350kcal/100g.

W sumie nie chodzi o to do końca z czym jest, bo kaloria to kaloria, tylko jak to sobie dobrze policzyć. Robiąc na podstawie tego przepisu już wszystko jest jak na tacy, tylko zrobić i zjeść :P
@Estetykatopodstawa: przyznam szczerze, że u mnie dziś 90g ziemniaków poszło w śmietnik, bo nie dałem rady przejeść całej porcji. Talerz pełen żarcia aż się nie mieściło przy nakładaniu.

Biorąc pod uwagę, że człowiek je też oczami trochę, warto jeść dania które napełniają żołądek i jest ich po prostu dużo. Wtedy dieta staje się przyjemna i nie ma sytuacji typu głodzenie się i potem efekt jojo.
@blazet94: jeśli chodzi o sytość, podejrzewam, że jest podobnie jak w normalnym bigosie ze świeżej kapustki.
Tak teraz policzyłem na szybko, że wszystkie dodane do dania składniki ważyły mi na początku gotowania(gotowane dla 3 osób na 2 dni) ważyły 3,7kg i miały 1700kcal. Kwestia ile wody z tego wyparowało, jednak myślę, że spoooro zostało.