Wpis z mikrobloga

Nie czaje argumentu jakoby mieszkanie było lepsze od domu bo 'przy domu jest masa roboty i zawsze cos trzeba robić'.

Ja nie wiem. Mieszkałem 30 lat w domach jednorodzinnych i czym ta masa roboty się przejawia? Skoszeniem trawnika raz na 2 tygodnie? Posprzątaniem podwórka raz na dwa miesiące?

I obowiązkowy argument - płacisz za naprawy, jak np dach zacznie przeciekać. Tak, raz w życiu widziałem cieknący dach. I tak, w mieszkaniu również za remonty płacisz w czynszu.

#dom #mieszkanie #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 213
  • Odpowiedz
dom z tarasem w jakimś spokojnym miejscu. Od mieszkania w bloku odstraszają mnie sąsiedzi, hałas


@szalonyonanista: mieszkałeś kiedyś w domu? Też tak myślałem, ale sąsiad jest somsiadem zawsze, choćby mieszkał w willi z basenem. Jeśli nie masz działki typu pół hektara to masz sąsiadów z kosiarkami, szlifierkami, piecami na ekogroszek, kominkami. Mogą wylewać ścieki pod Twój płot, rzucać #!$%@? na cały ogródek, puszczać radio na cały regulator, trzymać psy przy otwartej bramie co latają po całej okolicy. Wszystko sprowadza się do lokalizacji.

ale to są przyjemne rzeczy do
  • Odpowiedz
@ATAT-2: imo faktycznie jest co robić, ale dla mnie to plus. Lubię robić coś tylko dla siebie i widzieć postęp. Tu naprawie, tam zrobię coś nowego. Praca fizyczna też jest super dla kogoś, kto siedzi na dupie większość dnia i pracuje umysłowo.
  • Odpowiedz
@szalonyonanista nie odebrałem tego jak atak, zresztą mój ojciec ma tak jak Ty, on cały dzień może zajmować się domem i ogrodem bo on przy tym odpoczywa, a mnie drażni każda rzecz którą trzeba przy tym robić.
  • Odpowiedz
@Kotznapedemjonowym: po co rzucać puste słowa, pokaż mi te piękne mieszkanie za 200k. Jakieś ogłoszenie jedno ok? Czekam z niecierpliwością.

I ponownie - ani razu nie poruszałem argumentu cen i kosztów.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ale cena jest podstawowym kryterium wyboru człowieku, więc Twoje dywagacje są z dupy.
Fajnie się pisze z ciepłego pokoju, gdzie mama właśnie gotuje obiad, a ojciec napalił w piecu i odśnieża posesję.
  • Odpowiedz
@Brudne_Mysli:

Sąsiedzi to sami emeryci, cisza i spokój.

To masz szczęście - jak ktoś ma obok mieszkanie przeznaczone na wynajem dla studentów lub pod wynajem krótkoterminowy to można sobie tylko w łeb strzelić XD A z drugiej strony jak to ty chcesz zrobić jakieś spotkanie/imprezę to w mieszkaniu trzeba się przejmować czy nie jest za głośno, czy jakiś sąsiad nie zadzwoni na policję.
  • Odpowiedz
ale cena jest podstawowym kryterium wyboru człowieku, więc Twoje dywagacje są z dupy.


@Brudne_Mysli: człowieku, ale ja o tym teraz nie mówię :D potrafisz zrozumieć że dyskutujemy o czymś innym?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: to wszystko co o czym pisałam wyżej w komentarzu który też zignorowałeś xD nawet samo mycie okien i podłóg czy sprzątanie wg ciebie się nie różni? prace w ogrodzie z drzewami, krzewami itp w porównaniu do świętego spokoju w mieszkaniu?
  • Odpowiedz
@Brudne_Mysli: mhm a rozumiesz na czym dyskusja polega? Otóż na przedstawianiu olini różnych stron. Tak więc zdanie 3 wykopków nie równa się 'wszystko zostało wytłumaczone' a jedynie przestawia ich punkt widzenia.

Czasem warto nic nie pisać jeśli nie potrafisz odnieść się do TEMATU dyskusji.
  • Odpowiedz
to wszystko co o czym pisałam wyżej w komentarzu który też zignorowałeś


@oszty: przykro mi ze nie tracę czasu na czytanie wypowiedzi które zaczynają się od niepraedziwyxh stwierdzeń i oskarżeń. Już tak niestety mam
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Mieszkałem przez większość swojego życia w domu o powierzchni 200m2 i sporej działce i nigdy w życiu już nie wrócę do tego typu życia. Dopiero kiedy wyprowadziłem się do bloku zrozumiałem co to znaczy mieć czas dla siebie.
  • Odpowiedz