Wpis z mikrobloga

Nie czaje argumentu jakoby mieszkanie było lepsze od domu bo 'przy domu jest masa roboty i zawsze cos trzeba robić'.

Ja nie wiem. Mieszkałem 30 lat w domach jednorodzinnych i czym ta masa roboty się przejawia? Skoszeniem trawnika raz na 2 tygodnie? Posprzątaniem podwórka raz na dwa miesiące?

I obowiązkowy argument - płacisz za naprawy, jak np dach zacznie przeciekać. Tak, raz w życiu widziałem cieknący dach. I tak, w mieszkaniu również za remonty płacisz w czynszu.

#dom #mieszkanie #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 213
  • Odpowiedz
ale wiesz, że mieszkając w budownictwie wielorodzinnym też to 'zlecasz' innym?


@fegwegw: wiem, i to dla mnie jest komfort o którym czytam ciągle od fanów domów jednorodzinnych. W zeszłym roku raz jak pojechałem sprawdzić pocztę w bloku w którym mieszkałem wcześniej, była zrobiona nowa furtka, powiększona pergola na śmietniki i założony nowy klomb. Nawet nie wiem kto to robił i kiedy. To jest komfort a nie #!$%@? się ze wszystkim
  • Odpowiedz
@ATAT-2: w dłuższej perspektywie tylko dom z tarasem w jakimś spokojnym miejscu. Od mieszkania w bloku odstraszają mnie sąsiedzi, hałas i ciasnota.

- mycie i zamiatanie podjazdu

- malowanie płotów, huśtawki i innych mebli ogrodowych

- olejowanie tarasu

-
  • Odpowiedz
Plus mieszkania w bloku/domu jest taki, że każdy może zamieszkać gdzie chce, a dla jednego więcej plusów będzie miało mieszkanie w mieszkaniu, a dla innych w bloku


@maxwol: jasne, ale ja mówię tylko o stosowaniu tego argumentu
  • Odpowiedz
@Brudne_Mysli: ok najpierw mi pokaże to mieszkanie za 200k

Poza tym wskaż mi jeszcze w którym miejscu napisałem cokolwiek o tym, że koszty domu są równe kosztom mieszkania. Bo w ogóle nie o tym jest ten post
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ale niech nawet to będzie 300tys, to pokaż mi dom w takim stanie?
Koszt zakupu, użytkownia i wszystkich innych rzeczy które trzeba wykonywać przez lata, to główny argument.

Ja też z chęcią kupiłbym sobie Dodge Rama i jeździł na codzien, ale ze względu na koszty utrzymania, kupna, wygody użytkowania jeżdżę Peugeotem, bo tak jest praktyczniej, wygodniej i ekonomicznej, więc skończ tą dyskusje, bo Twoje argumenty nie przemawiają do nikogo,
  • Odpowiedz