Wpis z mikrobloga

Nie czaje argumentu jakoby mieszkanie było lepsze od domu bo 'przy domu jest masa roboty i zawsze cos trzeba robić'.

Ja nie wiem. Mieszkałem 30 lat w domach jednorodzinnych i czym ta masa roboty się przejawia? Skoszeniem trawnika raz na 2 tygodnie? Posprzątaniem podwórka raz na dwa miesiące?

I obowiązkowy argument - płacisz za naprawy, jak np dach zacznie przeciekać. Tak, raz w życiu widziałem cieknący dach. I tak, w mieszkaniu również za remonty płacisz w czynszu.

#dom #mieszkanie #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 213
  • Odpowiedz
  • 0
@Brudne_Mysli argument ciepło na kwadracie to nie argument robisz gazowe w domu i masz to samo płacisz za gaz i malyna. ( ͡º ͜ʖ͡º) gorzej z sąsiedztwem w bloku dzis spokojnie jutro sasiad sprzeda kwadrat i masz kocioł co wieczor
  • Odpowiedz
@Onkosfera: dokładnie. Wychodze i sa ludzie. Jest zima, sobota, z dzieciakami do sasiadow wbijamy na mecz, babelki szaleja, my siedzimy, jest wesoło. Latem plac zabaw po robocie, pełno znajomych mordek, o 21 cieplutko siedzimy stare konie i #!$%@? o dupie maryny. To sa uroki blokow - zawsze moge liczyć na ludzi dookoła, chcesz dzieciaka zostawić - luzik, nastepnym razem wezmiesz Anki dzieciaki. Wszystko blisko, tramwaj za blokiem, do centrum spacerem
  • Odpowiedz
jeśli do 200 k nie umiesz znaleźć ładnego mieszkania, to znaczy, że masz serio chyba mniej jak 18 lat i po prostu trollujesz.


@Kotznapedemjonowym: bardzo proszę, nie odbieraj mi tego i pokaż te piękne mieszkania za 200k... Wciąż czekam z niecierpliwością.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: mnie przeraża czynsz 700+/msc w którym nawet nie ma mediów wliczonych. Za tą kwotę można sobie faktycznie ogrodnika zatrudnić aby kosił trawnik.

Według mnie mieszkanie w domu jest bezobsługowe(albo inaczej jest tak samo bezobsługowe jak w mieszkaniu) o ile rozsądnie wybierzesz to co chcesz mieć. Jak wybudujesz basen to nie dziw się że trzeba go myć. Trawnik może kosić kosiarka automatyczna, ewentualnie kamieniami zasypać i też będzie bez obsługowo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Większość komentarzy mega trafnych. Szkoda, ze dyskusja przypomina wojnę ps vs xbox. Gdzie oba rozwiazania maja plusy i minusy. Dlugo myslalem nad mieszkanjem 90m2, skonczylo sie tym ze startujemy z budowa. Bo wady domu sa dla mnie zaleta - 4km od miasta, 10km od wojewodzkiego. Ja osobiscie przy pracy umyslowej za biurkiem chetnie lapie za kosiarke czy zmiotke. Fakt, mieszkanie tez jest mega wygodne i fajne. Jak ktos ma hobby wymagające duzo
  • Odpowiedz