Wpis z mikrobloga

Nie czaje argumentu jakoby mieszkanie było lepsze od domu bo 'przy domu jest masa roboty i zawsze cos trzeba robić'.

Ja nie wiem. Mieszkałem 30 lat w domach jednorodzinnych i czym ta masa roboty się przejawia? Skoszeniem trawnika raz na 2 tygodnie? Posprzątaniem podwórka raz na dwa miesiące?

I obowiązkowy argument - płacisz za naprawy, jak np dach zacznie przeciekać. Tak, raz w życiu widziałem cieknący dach. I tak, w mieszkaniu również za remonty płacisz w czynszu.

#dom #mieszkanie #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 213
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja nie wiem. Mieszkałem 30 lat w domach jednorodzinnych i czym ta masa roboty się przejawia? Skoszeniem trawnika raz na 2 tygodnie? Posprzątaniem podwórka raz na dwa miesiące?


@ATAT-2: ale to był twój dom i ty go na codzień utrzymywałeś? Czy byłeś lokatorem na gapę, typu dziecko?
  • Odpowiedz
@kjeller: ludzie na wykopie mówią mi że wiedzą lepiej ode mnie w jakiej temp. czuje się komfortowo.
¯\_(ツ)_/¯
@ATAT-2: w bloku płacisz wszystko a jak ze spółdzielczego kaloryfera zalało mi parkiet to dostałem 1000 pln odszkodowania. Chyba kurde musiałbym na głowę upaść, żeby próbować to robić. Albo się sądź. Ale tego pokrętła na dole to pan nie rusza. I odśnieżaj chodnik. I nie wyjdziesz na piwko na schody.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Analityk: ja tylko mówię jaka jest optymalna temperatura pokojowa, nie i intresuje mnie czy komfortowo się czujesz w 10 stopniach czy w 30
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: oczywiście, że był dzieckiem, ojciec dał skosić trawę raz na 2 tygodnie i myśli, że to cała robota.
A cała reszta należała do ojca.
Kup mieszanie za 200k, a kup dom za te pieniądze w tym samym stanie i zobacz gdzie będzie się przyjemniej mieszkało bez dodatkowych nakładów finansowych.
  • Odpowiedz
@kjeller: szeroko rozumiana temp. pokojwa to 25 stopni Celsjusza. Inne zakresy wymyśli specjaliści od "ekonomiki" ogrzewania pomieszczeń. Zwłaszcza te 18 stopni. Powielasz bzdury na ten temat.
Poza tym przez tydzień mieszkałem w pokoju co miał 20 stopni. Psiarnia a nie komfortowe warunki.
Tacy później mówią jak to mało płacą za ogrzewanie.

Kup mieszanie za 200k, a kup dom za te pieniądze w tym samym stanie i zobacz gdzie będzie się
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Plus mieszkania w bloku/domu jest taki, że każdy może zamieszkać gdzie chce, a dla jednego więcej plusów będzie miało mieszkanie w mieszkaniu, a dla innych w bloku. Obecnie dla mnie więcej plusów jest za mieszkaniem w bloku, ale może w przyszłości to się zmieni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@Analityk: mam w tym momencie w mieszkaniu 20 stopni, siedzę w krótkim rękawie i mam uchylone okna. przy 25 stopniach chyba bym się zaczął topić, nie wiem skąd wziąłeś tę wartość, chyba z dupy
  • Odpowiedz
to niech napiszą, że: 'nie mieszkam w domu, bo mnie nie stać'


@fegwegw pokręciłeś, mieszkanie 140 metrów z garażem na dwa auta kosztuje dużo więcej niż dom tej wielkości. Mnie nie było stać na takie mieszkanie więc kupiłem dom.

@ATAT-2 też tak myślałem że to chodzi o koszenie. W
  • Odpowiedz
- mycie i zamiatanie podjazdu

- malowanie płotów, huśtawki i innych mebli ogrodowych

- olejowanie tarasu

- przycinanie żywopłotu

- zbieranie liści, zgniłych owoców

- czyszczenie rynien
  • Odpowiedz
@Analityk: bredzisz strasznie, mówisz ludziom jaka temperatura jest komfortowa i jak mają żyć, a każdy Ci pisze, że czuje się lepiej w innej.
Zim u nas już praktycznie nie ma, a on marznie na przełomie jesieni i zimy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ATAT-2: jeśli mógłbym mieć doc w centrum miasta to bym mógł mieszkać. Argument raczej brzmi że przy domu jest więcej roboty, zwłaszcza nie nowym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@fegwegw: ale TY jako właściciel w budownictwie wielorodzinnym się tym nie zajmujesz, a mając dom jednorodzinny to już są Twoje obowiązki, serio nie rozumiesz różnicy, czy tak pierdzielisz bez sensu, bo nie masz nic do roboty w niedzielę przed południem?
  • Odpowiedz