Wpis z mikrobloga

@mojnicknawykopie: Tak król szczurów to super książka. Ciągle mam w pamięci jak owy król szczurów (amerykanin) częstuje głownego bohatera (brytyjczyka) jakimś frykasem, i po pytaniu czy dobre, ten odpowiada, że całkiem niezłe, a ten oburzony mówi, że chyba go #!$%@?ło, że tak obojętnie reaguje na coś co powinno zwalić go z nóg. To zdjęcie dobrze pokazuje kontekst, a sama sytuacja jest też dobrą ilustracją brytyjskiego opanowania.
Czytałem kiedyś fajny artykuł o ludziach którzy doświadczyli tak skrajnych głodówek w obozach / z powodów wojny itd i okazuje się, że przeciętnie żyli o wiele dłużej. Wynikało z tego, że skrajne głodówki są zdrowe niszczą choroby, oczyszczają i wbrew pozorom naprawiają organizm.


@Kemel: Chyba, że było tak, że tylko najsilniejsi przeżyli, a bez obozu osiągnęliby jeszcze wyższy wiek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sztuka_Wojenna: Japończykom to ogólnie się upiekło. Nie wiem czy przez mangozjebow, czy przez to że dostali atomówka, ale świat zachodni jakos nie pamięta o ich zbrodniach. Przecież to co robili z Chińczykami, Koreańczykami, czy więźniami wojennymi to nie jest w żaden sposób mniejsza zbrodnia niż to co Niemcy robili. A tylko ci drudzy przez dekady musieli przepraszać i nadal.im.sie (słusznie) nazistów wytyka.