Wpis z mikrobloga

Gdzie kupujecie akcje?

Sprawdzałem mBank. Ale tam opłata minimalna za zakup akcji to 5 PLN

liczba papierów x limit x 0,39%. Jeśli ta wartość nie przekroczy 5 zł, to prowizja wynosi 5 zł.


Sprawdzałem Rewolut- tam są 3 transakcje w miesiącu za free. Ale odstrasza mnie miesięczna opłata

Obecnie w planach Standard i Plus dostępne są 3 bezpłatne transakcje, Roczne opłaty za powiernictwo: za powiernictwo pobieramy 0,01%/12 wartości rynkowej aktywów z końcem każdego miesiąca.


Jakim inwestorem jestem:
- Chciałbym co miesiąc kupować akcje za 100 - 200 - 300 PLN (czyli malutko)
- A potem trzymać to przez 10 lat do kolejnego krachu / kryzysu

Gdzie radzicie mi kupować takie akcje?

#akcje #gpw #inwestycje #inwestowanie #mbank #revolut #pieniadze #pytaniedoeksperta #pytanie @jakinwestowacpieniadze #zarabianie #nasdaq #newyorkstockexchange #nyse
  • 19
@Turysta10 a co chcesz kupowac gpw czy zagranice? imo jak GPw to wez jakis polski bank, będzie najbezpieczniej. problemem jest Twoja wielkosc inwestycji bo praktycznie wszyscy biora 0,39% (ew XTB jest taniej) i tylko przy 1k+ kupnie to 5zł nie zjada Twojego zysku.
XTB polookaj, albo inwestuj raz ale po 1k+
500zł lub $100.


@watashi_L: To trochę więcej niż planowałem.
Rozumiem, że przy założeniu iż akcja kosztuje 200 PLN muszę kupić co najmniej 3 akcje tej spółki.

Bo definicja zlecenie to zakupy akcji jeden spółki. A nie np 2 spółek jedna 200 pln druga 300 pln
w sensie na Trading212 nie kupisz polskich akcji, nie wiem w co tam planujesz inwestować, jednakże jest to w 100% bezpieczny broker


@Sigfried: Najchętniej PL,
Fajnie by było NASDAQ tak jak tagowałem w pierwszym poście.
Nie wiem czy może jakaś londyńska giełda też by mnie zainteresowała