Wpis z mikrobloga

Moja żona zwariowała. Chce kupić termomixa, bo #!$%@? woda w nim będzie lepsza niż z czajnika i lepiej wymixuje jedzenie niż Mikser. Pierwsza wojna domowa od dawna. Gdyby to gówno o pojemności 2 litrów kosztowało 500zl to jeszcze może i bym się zgodził, ale jakieś #!$%@? 5000zl! Teraz wypominki, bo kupiła mi ławeczkę do ćwiczeń Ciężarami za 1200zl na urodziny.

Ju się nie dziwię, że Ci od wciskania starym babom gówno wartych garów tyle zarabiają.

#gownowpis #zalesie #logikarozowychpaskow
  • 119
@Matti28 większy pożytek jest z airfryera niż z tych termomiksów, ogólnie to beka z grażyn, które biorą raty na te gównmixy, żeby się pochwalić w januszexie i im inne grażyny zazdrościły
@Matti28: Kupcie lidlomixa (Monsieur Cuisine connect). Jest ponad 2x tańszy, a robi prawie to samo. Najpoważniejsym minusem jest #!$%@? aplikacja i mniejsza ilość przepisów. No i dla niektórych to "prawie" jest warte jakieś 3k PLN.
@Matti28: Widziałem podobne urządzenie do thermomixa ale z mikserem planetarnym. Chyba Kenwood, ja bym wybrał coś takiego. Funkcja mielenia/krojenia w thermomixie to gówno, wychodzi nieestetyczna papka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matti28: wymyśl sobie jakiś gadżet za 5k i sobie kup żeby było po równo. Jak koleżanki jej nawkręcały to nie przetłumaczysz, przerabiałem to.
Ogólnie sprzęt jest dobry ale nie za 5500zl. Ja używam tylko to rozdrabniania różnych rzeczy i ugniatania ciasta chociaż mógłby zrobić to robot za 500zl.
@Matti28: strasznie przereklamowane gówno. Zanim się z tym zetknąłem wydawało mi sie, że to faktycznie jest mega wygodne rozwiązanie. Niestety, dla theromomixa, moja matka to sobie kupiła i po przetestowaniu kilku przepisów nawet ona uznala ze nie warto było, a jakas wybitna kucharka i smakoszka to ona nie jest. Straszna papka z tego wychodzi. Jak masz dzieci to spoko, bo zaoszczedzisz na gerberach, ale jak lubisz dobre zarcie to bedziesz zawiedziony.
@Matty_c
@MateyJDM
@ludzik
@ksiezyc_w_siatce
@apatozaur
@hellgihad
@genuineoleey
@MajorMichalek
@perasperaadopelastra
@pan-bartolomeu-dias
@marcel_pijak
@faun69
@plnk
@sramnawas
@siejeje
@Mack_Lanegan
@r333m4k444
@WybuchowyCzajnik
@stachuprzytelefonie

A mieliście albo macie jakąś wiedzę odnośnie biedronkowego thermomixa - hoffena?

Nadaje siebie do czegoś?

Dostaliśmy też w prezencie i leży w szafce od 3 lat bo u nas akurat oboje lubimy gotować, ale jeśli jest spoko to może warto sprawdzić
@Matti28: pomijając otoczkę marketingową + cenę - thermomix ma bardzo mały garnek. Nie pamiętam czy 2l, czy 1.7l, ale nie możesz założyć że całość zajmie ciasto czy zupa.

Z takich #!$%@? zakupów kuchennych za (wg mnie) chory pieniądz - kupiliśmy pół roku temu robota planetarnego za 3k. I jakby mi ktoś wcześniej powiedział, że tyla da się wydać na mikser to pomyślałbym że go #!$%@?ło. No kurde, rewelacja. Nie chcę tu
@ludzik: tak po prawdzie to bez termomixa też łącznie max 30min roboty.

@szasznik Chyba włącznie z umyciem stolnicy po wyrabianiu ciasta wyjdzie więcej. Bo tu jestem na czysto po tych 30 minutach- naczynie umyte i się suszy. No chyba że się mylę i ręczne wyrabianie nie wychodzi super gorzej. Niemniej etap wyrabiania odpada.
@ludzik: #!$%@?, nie wierzę :)

Pięć tysięcy rozbite na raty to już nie jest pięć tysięcy?

@kopszmercen Gdzie to przeczytałeś? ;D

Gdyby to były czasy wyższych stóp procentowych to bym się skusił tak napisać bo niewydane pieniądze mogą pracować na oprocentowanym rachunku