Wpis z mikrobloga

Hej, chciałem wejść w świat .NET backend. Umiem trochę w C# jak chodzi o składnię języka, ale brak doświadczenia w technologiach internetowych, nie wiem tak naprawdę czym ten .NET ASP.NET itd są ani od czego zacząć. Może jakiś kurs zaktualizowany do .NET 5 (cokolwiek to znaczy)?
Do tej pory pisałem desktopowe apki w Javie.
#csharp #dotnet #naukaprogramowania #programowanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dwrd: Hej, zapraszam na https://szkoladotneta.pl
Uprzedzając innych zanim się włączy cebula:

TAK, ta strona jest do zapisu na newsletter w którym dzielę się swoim doświadczeniem.
TAK, kurs który został stworzony w ramach Szkoły Dotneta jest płatny (25h materiału video + mój nazwijmy to mentoring)
TAK, będą kolejne kursy (teraz jest wejście w ASP.NET MVC, w marcu będzie kolejny skupiony wokół WebAPI)

TAK, nie obiecuję, że po nim znajdziesz pracę, ale fakt
@dwrd Jedziemy na podobnym wózku. Ja co prawda siedze w .necie, ale dekstop i tez musze zmienic.

Jesli moge cos od siebie polecic to:

Youtube -> asp.net mvc .net core tutorial i , przy okazji poczytaj o web api i tez przerób youtubowe kursy. Dobrze jest tez poznac jakiegos ORMa (tez jest kilka solidnych tutoriali), np. entityframework i obowiazkowo DI, które w .net corze jest wbudowane. Podstawy html+css+js.

Jesli zmieniałbys prace to
@MienciuskiPajonk: No wlasnie dla mnie tez databasefirst > code first, ale duzo ludzi sie upiera przy tym drugim. A jak dodawac/modifikowac encje? Bo ja to robie przez kreator i ew. zmiany z bazy modyfikuje w edmx i odswiezam, ale to chyba lipny sposób :( Pisac recznie encje i ew. tam zmieniac?
@inrain88: jako DBA w dużych firmach produkcyjnych oraz sporadycznie c# dev udusilbym każdego z code first approach który wdraża coś w mojej firmie (°°