Wpis z mikrobloga

Czemu w Polsce niebiescy noszą najczęściej fryzury na pędzla? Uważam, że lepiej wygląda fryzura bez ścinania boków i tyłu.
Tym bardziej mi się wydaje to absurdalne, jak facet nie ma zakoli.
Nie żeby coś, bo każdy ma prawo nosić, co mu się podoba, ale mam też prawo powiedzieć, że to nie w moim guście.
Zresztą, wcześniej był taki temat: https://www.wykop.pl/wpis/50078105/polscy-fryzjerzy-i-barberzy-gowno-kazdy-umie-tylko/
#fryzura #modameska #fryzjer #wlosy #wlosyboners #kiciochpyta #niebieskiepaski #rozowepaski i trochę #mirabelkopomusz
  • 114
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: weź skończ się kompromitować ()
pokazujesz jakiś modeli, którzy nawet mi się podobają :p i piszesz jakieś bzdury o tym że fryzura jest ważna

miałabyś mokro jakby typ ze zdjęć podszedł do ciebie obcięty przez pięciolatka :p
  • Odpowiedz
@Kotniepies: Tylko mówię, że może dla odmiany warto eksperymentować z taką fryzurą, którą i tak większość zapuszcza gdy zetnie się ją na równo po wszystkich bokach. Może twarz by korzystniej wyszła, a nie na nudne pędzle.
Ale zrobicie, jak chcecie, to tylko propozycja.
Zresztą, wiem, że ścięcie po bokach jest wygodniejsze.
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: jest kilka powodów takiego czegoś:

1. Ścinanie się na krótko w Polsce jest od bardzo dawna popularne w szczególności "podgolony łeb" https://pl.wikipedia.org/wiki/Czupryna który był najpopularniejszą fryzurą w Polsce przez ponad 400 lat i w ten sposób z taką fryzurą woziła się szlachta (na obrazku Stefan Czarniecki) i nie tylko, bo na wschód od Polski również podgolone łby były popularne na przykład kozacy i ich wygolone głowy prawie po całości (osełdec).

2. Polacy mają dosyć okrągłe głowy przez to właśnie mocno golą boki w celu wydłużenia optycznie twarzy. Na pewno statystycznie mamy bardziej okrągłe głowy niż na
P.....1 - @blablaelotrzydwazero: jest kilka powodów takiego czegoś:

1. Ścinanie si...

źródło: comment_1610872390VhAWOP1jv29k3T3ZuXQEvG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: właściwie tak podgolony łeb to był znak rozpoznawczy Polski na świecie i można powiedzieć że fryzura narodowa poczytaj sobie na wiki o tym. Nikt się tak nie woził w Europie tylko Polacy ewentualnie Ukraińcy (trochę inny typ fryzury jednak ale podobny) i na wschodzie jeszcze. Założę się że właśnie też stąd jest ta dzisiejsza naleciałość na takie fryzury.
  • Odpowiedz