Wpis z mikrobloga

PLT w trakcie COVID mialem 260, teraz mam 120 (norma 150-400), kwas moczowy mam 500 (norma 200-420), CK mam 270 (norma 0-170). Bralem Noliprel Forte przez 1 miesiac, odstawilem go 1.5 mies temu. Choc raczej on nie jest wsrod lekow co mialyby taki wplyw na PLT (Byc moze cos innego sie u mnie dzieje w organizmie czego nie moge znalesc). Od tamtego czasu odzywialem sie normalnie, czasami tez korzystalem z cateringow diet, jadlem zdrowo i pozywnie. Unikalem slodyczy.

A dla tych co chca gadac "idz do lekarza" to kardiolog, spec od chorob wew, internista, neurolog widial moje badania krwi i objawy...

Ten duzy siniak to sie po pobraniu krwi tam.
Tam gdzie widac moja dlon od dolu to nie mialem tam zadnego wklucia i ten siniak caly czas mi sie samoistnie rozrasta.
Na dloniach mialem wklucia tylko tam gdzie sa te czerwone kropki.
Do tego tez nie wiem skad mam te dwa lekkie przeciecia skory na prawej dloni - jedno od dolu dloni (tam gdzie siniak sie rozrasta) a drugie od gory dloni.

Od wczoraj tez zaczalem kupowac sobie witaminy (zdjecie tez ponizej).
Biore:
8000 UI vigalex forte
1 tabletke (1000mg) levit C
2 tabletki Rutinovit C
1 tabletke cynku 25mg
1 tabletke (100ug) b12 (mysle nad dwoma...)
1 tabletke (100 ug) k2
i dodatkowo Milurit na zbicie kwas moczowego mam przepisane od POZ

Chce jeszcze sobie dokupic vitaminy z grupy B, rutyne i szukam ekstraktu z lisci papayi.
Jako, ze lekarze mnie poki co olewaja z PLT to robie co moge by sam probowac je podniesc....
W pon. mam wizyte u hematologa.

#medycyna #szpital #covid19 #morfologia #pogotowie #cukrzyca #kardiologia #reumatologia #reumatoidalne #onkologia #nowotwory #okulista #okulistyka #covidoterapiaberecika #koronawirus #pytaniedoeksperta #pomocy #pomoc #laryngologia #laryngolog #tomografiakomputerowa #radiologia #krew #choroby #lekarzpoz #lekarz
@Avarred: @jmuhha: @Sanus7: @ArtyQ: @baran_ofiarny: @szasznik: @konto_do_rozdajo: @Elcik: @muzycznifm: @Dutch: @Energy5555: @Gandalf_Rudy: @Imod: @prawilnik: @ttbt: @MistrzowskaAnaliza: @dwa__fartuchy: @mietkomietko: @Kanbodja:
Pobierz
źródło: comment_1610800309Z7p6quWdcE1zYBJCjWe0yS.jpg
  • 33
@ArtyQ:
Zaczalem juz brac:
b12 100ug z solgaru (ja mam 260 a norma to 180-900 wiec napewno nie zaszkodzi)
k2 100ug z solgaru
d3 vigalex forte 2000 ui * 4 (zamienic na solgar albo cos innego czy zostawic juz to?)

Chce dzis dokupic jeszcze:
askorbinian sodu (zamiast tych witamin c co mam)
kwas foliowy 400 ug z solgaru (tez pomaga w produkcji krwi)
solgar gentle iron 20 mg
solgar cynk 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArtyQ: A przypomniałem sobie jeszcze o soku z rokitnika. Mirek Polskapro kiedyś sporo o tym pisał i sami parę litrów tego soku wypiliśmy. A on zbiera i produkuje dobre jakościowo bez dodatków soki. Bo najlepszą przyswajalność mają naturalne witaminy z bioflawonoidami uzupełniającymi ich działanie i oczyszczającymi organizm z toksyn. Ale to tylko tak przy okazji( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MP0WER: "Na kolonoskopie ani gastroskopie nie bylem psychicznie gotowy wtedy. Teraz jestem ale z tak zlymi parametrami krwistosci oraz z tymi dziwnymi uczuciami z sercem troche sie tego obawiam, zwlaszcza ze sa rozne skutki uboczne."

jakie skutki uboczone sa po gastroskopii? sam mialem to robione i nic nie bolalo pozatym ze jest troche nieprzyjemne uczucie i to tyle...
@MP0WER: dam ci jedna rade przestan sie mazac i idz jak najszybciej na gastroskopie i kolonoskopie to moze duzo powiedziec o twoim stanie, jestes doroslym facetem czy ciapa? a i kup sobie jeszcze ostropest plamisty w tabletkach
@ttbt: Czlowieku. Do np. kolonoskopii musze odrzucic przez tydzien rozne leki i stosowac specjalna diete. Do tego kolonoskopia moze podrazniac i doprowadzac do krwawien. A ja mam problemy z krzepnieciem krwi i bardzo mala ilosc plytek krwi...
@spilbergson: no zajebisty jestes, szkoda ze po braniu przez okres kilku tygodnii ostropestu wyniki watrobowe mi sie bardzo poprawily a nie zmienialem nic w diecie poza dodaniem ostropestu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MP0WER: a tak serio.. zastanawiam się jak masz cel w tym że wrzucasz zdjęcia z opisem Twojego problemu na portal który jest agregatorem treści, gdzie każdy ma praktycznie możliwość wejścia i zobaczenia po # co tu się dzieje, otrzymywać komentarze od przypadkowych osób. Jaki masz w tym cel? Co mają zrobić użytkownicy wykopu- akcja się pomaga, zbiórka pieniędzy(Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy)o co ci chodzi?!