Wpis z mikrobloga

@fajnypierozek: Tak, widzę różnicę i z tym faktem się nie spierałem.

Ty widzisz po prostu życie z perspektywy Polaka, który w Niemczech chce tylko zarobić, nie planuje tam dalszej egzystencji, nie przeszkadza mu bycie człowiekiem "drugiej kategorii" mieszkającym w warunkach, w których przeciętny Niemiec mieszka tylko jeśli nie ma innego rozwiązania.

Ja patrzę na to szerzej i uważam, że jeśli już mieszkasz w Niemczech, to jednak warto zacząć przynajmniej próbować żyć
@Coxex: sorki ale odlatujesz. Normalnie powinienem napisac, ze sodowka uderza Ci do glowy. Ja mam wrażenie, ze kazdy tutaj mysli ze go czerwonym dywanem przywitaja i lofty rozdaja w centrum monachium kazdemu. Jezeli zwykly kierowca ma mieszkac w centrum Monachium to gdzie w takim razie maja mieszkać wyksztalcone grube niemieckie ryby? U Merkel na kwadracie w Berlinie?

Odlatujecie. W PL w chlewie mieszka w 10 osob bo na nic nie stać,
@Coxex: a ty myślisz, że Niemcy mieszkają tu jakichś turbowarunkach? XD No sorry, życie w Niemczech to nie serial Cobra 11 i zdjęcia z Berlina. Przeciętny Niemiec, odbija kartę w fabryce azbestu, #!$%@? na magazynie jako widłowy, jeździ ciężarówka, pracuje na kasie, są ludzie na stanowiskach kierowniczych i wyższych. To co tu jest ważne, to ucisk podatkowy z którego mam niezłe usługi medyczne, społeczne, socjalne, dostęp do rynku, które jak pierog
o kupuj rzeczy w regularnych cenach, a nie promocjach


@WojciechM-ce: a co ja idiota jestem? Ja mam "pod domem" 15 dyskontów wiec promocje nigdy sie nie kończą

1. Edeka
2. Rewe
3. Kaufland
4. Netto
5. Aldi
6. Lidl
7. Penny
8. Diska
9. Real
10. Thomas philipss
11. Norma
12. Billa
13. Hit
14. Spar
15. Tegut
@fajnypierozek: Czy ja powiedziałem cokolwiek o prześladowaniu Polaków, czy o tym, że zwykli kierowcy mieszkają w centrum Monachium? Stwierdziłem jedynie, że Polacy niejako sami się prześladują, godząc się na życie w gorszych warunkach. Sam się nakręcasz i wkładasz mi do ust słowa, których nie wypowiedziałem.

Też mi się wydaje, a przynajmniej z twoich wypowiedzi wynika, że mieszkasz po prostu gdzieś w Niemczech i Monachium nie znasz, a Monachium to bardzo specyficzne
Stwierdziłem jedynie, że Polacy niejako sami się prześladują, godząc się na życie w gorszych warunkach


@Coxex: Kto się godzi Ty?

że 2500 euro to jak na warunki monachijskie, gdzie praktycznie takich wspomnianych przez ciebie kierowców, ale też zwykłych robotników praktycznie nie ma, a jeśli już są to są zza granicy, nie jest dużo pieniędzy. Wystarczy na egzystencję ludzi bez żadnych ambicji, ale nie prawdziwe życie.


Ty masz jakis fetysz z tym
@fajnypierozek: Godzą się ludzie wyjeżdżający na szparagi/szklarnie itd.. Swoją drogą to sprawdziłem na immoscout twoją ofertę 450 euro za dwupokojowe mieszkanie i dziwnym trafem oferty takiej nie znalazłem (może pokaż tu link).

Na Waldtrudering najtańsza oferta znaleziona na immobilienscout24.de to 600 euro (470 kalt) i to za mieszkanie na strychu, które według opisu (niestety dokładnych danych adresowych ani zdjęć nie było) znajduje się na samym skraju Monachium pewnie koło 30 km
Godzą się ludzie wyjeżdżający na szparagi/szklarnie


@Coxex: Ty myslisz, ze ci ludzie w polsce żyją w wysokim standardzie a jadą bo hobby takie mają?

ofertę 450 euro za dwupokojowe mieszkanie i dziwnym trafem oferty takiej nie znalazłem (może pokaż tu link)


Chcesz gotowe rozwiazanie bo nie potrafisz sobie nawet linka znaleźć. Juz wiem dlaczego piszesz o poniżaniu.

Chcę ci pokazać to, że 2500 euro w Monachium na godne życie nie starczy
@derton778: jeśli to berlin albo mniejsza miejscowość to ok bo chatę masz 60m za 600e jeśli większe miasto jak piszą to już gorzej ale raczej nie będziesz musiał liczyć hajsu i jeszcze mając auto odłożysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) w pl z 8-10k musisz mieć co najmniej w mieście wojewódzkim na ten poziom życia
@fajnypierozek:

Chcesz gotowe rozwiazanie bo nie potrafisz sobie nawet linka znaleźć. Juz wiem dlaczego piszesz o poniżaniu.


Pomijając fakt, że to ty zacząłeś mówić o poniżaniu, to sam wysłałeś screena ze strony z mieszkaniami. Oferta, którą pokazałeś wydawała mi się to śmiesznie mała, dlatego sprawdziłem na tej samej stronie oferty mieszkań w Waldtrudering i przedstawionej przez ciebie oferty tam po prostu nie ma. A teraz nie chcesz się przyznać do błędu
Oferta, którą pokazałeś wydawała mi się to śmiesznie mała, dlatego sprawdziłem na tej samej stronie oferty mieszkań w Waldtrudering i przedstawionej przez ciebie oferty tam po prostu nie ma. A teraz nie chcesz się przyznać do błędu i nie chcesz pogodzić się z faktem, że opisane przez ciebie mieszkanie nie istnieje i za 450 euro w Monachium mieszkań dwupokojowych na wynajem nie ma


@Coxex: W granicach administracyjnych Monachium to ciężko kawalerkę