Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy zamożni powinni pokazywać swoją zamożność?

W skrócie:
- nie miałem nigdy wielkich potrzeb, właściwie to podstawowe elementy wyposażenia domu by mi wystarczyły
- jeżdżę Golfem V, czyli raczej zwykłym samochodzie "dla ludu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- ale: zarabiam netto ~30000 złotych miesięcznie + #gielda + własne projekty robione dla przyjaciół, znajomych i rodziny, z których też dostaję profity
- przez długi czas mieszkałem z rodzicami, (mają duży dom i nie było problemu jeśli chodzi o prywatność)
- później w kawalerce (~1500 złotych miesięcznie + opłaty, nie w Warszawie, ale w jednym z większych miast w Polsce)
- stąd też dzięki mieszkaniu z rodzicami i skromnym życiu + nadgodzinach i wrodzonym pracoholizmie, udało mi się zaoszczędzić dosyć spoko pieniądze (na tę chwilę nieco ponad 3 miliony złotych licząc razem z inwestycjami i innymi oszczędnościami)
- nie mam je na co wydać
Nie lubię tak trzymać pieniędzy na koncie, bo widzę jak ich wartość spada. Pieniądz musi mieć przepływ.

No i przychodzi teraz ważna sprawa. Chciałbym sobie kupić własne mieszkanie (w sumie już niedługo apartament ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Jednakże:
- nie mam żony i dzieci
- nie mam dużych potrzeb
- nie czuję potrzeby "pokazania się"

Stąd też moje pytanie:
Czy opłacałoby się w moim przypadku kupować coś większego niż zwykłe mieszkanie typu 2 pokoje + kuchnia + łazienka?
Ewentualnie "apartament" w sensie 62 metry kwadratowe, ale w ścisłym centrum w np. Warszawie?

Wybaczcie za chaotyczność w tym moim wysrywie, ale pracuje głównie głową, a nie językiem i pismem :(

#nieruchomosci #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ffc48beda8d45000af984dd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
Mam podobnie tylko:
- jeżdżę golfem VI
- zarabiam kilkaset zł miesięcznie, raczej dorywczo + giełda, wszystko wypłaciłem z BTC, wpłaciłem 700zl wypłaciłem 740zł + robię projekty na studia, za darmo
- przez długi czas mieszkam z rodzicami, w sumie nadal mieszkam,
- stąd dzięki mieszkaniu z rodzicami i skromnym życiu + dużo wolnego czasu, udało mi się zaoszczędzić dosyć sporo pieniędzy jak na 23 letnią osobę (na tę chwilę z 5k zł + jak wcześniej wspomniałem samochód, własny komputer i telefon, czyli jakieś
  • Odpowiedz
trudno uwierzyć, że tak ogarnięta finansowo osoba nie wie na co wydać pieniądze... Ale łyknę haczyk.


@wascimatka: Gość pisze że nie ma potrzeb, ja tam jestem w stanie mu uwierzyć. Wyobraź sobie piwniczaka który na przykład uwielbia kodzić. Czy mu płacisz czy nie on i tak w wolnym czasie będzie programował. Tacy ludzie potrafią zarabiać po te 15k i odkładać z tego 12k :D

Czy zamożni powinni pokazywać swoją
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kup sobie jaht i popłyń na Karaiby. Reszta kasy niech pracuje sobie i robi dochód pasywny, będziesz miał na bieżące wydatki, paliwo czy żywności. Weźmiesz sobie mobilny internet od Stalinka, będziesz se pykał w gierki na jachcie, będzie sam płynął a ty nie będziesz musiał robić nic. Znajdziesz sobie super łaskę za żonę na drugim końcu świata i będzie gitówa.
  • Odpowiedz
SześcioramiennyNarrator: W sumie wiekszosc ludzi co znam, ktorzy maja ponad 0.5m jezdzi jakimis struclami i kase pakuje w mieszkania albo wlasne biznesy, bo z 0.5m maja po kilku latach 0.55m, a z 0.5m wlozonego w auto by mieli po kilku latach 0.3m, bo 0.55m > 0.3m logiczne w sumie.

Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz