Wpis z mikrobloga

@Mirkomil: Zgadza się, a masz informacje ile realnie przeciętnie zarabia się w tej branży? Ciężko znaleźć informacje na ten temat poza chwaleniem się ludzi że wyciągają 20-50k miesęcznie.
@Filjan: są tacy co mają i 60k miesięcznie.

Generalnie to zależy czy masz to "coś". Umiejętność nakręcania ludzi, domykania umów i chyba najważniejsze, nie poddawać się gdy po raz 50ty jednego dnia jesteś spławiany.

Początki mogą być ciężkie, plus np teraz jest przestój i prawie nic się nie sprzedaje, musisz na takie okresy mieć rezerwe.

6k na b2b to bardzo mało, nie wyrobisz na życie, jak trzeba będzie zapłacić ZUS, podatki,
@Mirkomil: Wiem że to mało, podałem przykład. Oferta którą dostałem to oferta partnera który ma budować swoją sieć sprzedaży i zatrudniać sprzedawców na b2b, kasa za kw która pójdzie dla mojej sieci to 800-1100 zł. Zastanawiam się jak wyglada teraz ten rynek i na jaki volumen może liczyć przeciętny handlowiec by wyliczyć czy mi się to kalkuluje przy obecnych zarobkach 10k i spokojnej stabilnej pracy.
@Filjan: na pewno handlowiec nie ma spokojnej i stabilnej pracy. 800-1000 dla handlowca to jest sporo, będziesz musiał sprzedawać za około 5000zl/kWp, na pewno cenowo nie wygrasz.
@Mirkomil: Akurat to nie Edison, ale skoro jesteś w temacie uważasz że mają dobre warunki? Polecisz jakieś inne firmy jeszcze do których mogę się zgłosić zanim podejmę decyzję o współpracy z tą co obecnie rozmawiam?