Wpis z mikrobloga

Właśnie wyskoczyła mi reklama programu nasz nowy dom. Czy tylko ja uważam, że mając dom z grzybem czy bez łazienki robienie dzieci to totalna patologia? Z moją dziewczyną się kochamy, oboje puki co mamy dobrze płatną pracę, własne mieszkanie (po świętej pamięci dziadkach) i modlę się, żeby nie zaliczyć wpadki, uważamy że nie jesteśmy jeszcze gotowi mimo, że spełniamy wszystkie warunki. A ludzie w tych programach nie mają pokoi, nie mają ciepłej wody albo w ogóle łazienki i 3 dziecko w drodze. Rozumiem sytuację, że babcia przyjęła dzieci po zmarłych rodzicach czy wydarzyła się jakaś choroba w rodzinie. Najlepiej nie pracować, nie płacić rachunków, zamieskac w zniszczonym domu, zrobić 3 dzieci i pan Polsat pomóż. Po co się starać o cokolwiek w tym kraju xD Przepraszam ale się zagotowałem
#polsat #bombelek #antynatalizm #nasznowydom #patologia
  • 248
@Zgrywajac_twardziela: no tak, tylko przecież Ci ludzie muszą kupić najpierw jakiś piec/coś co tą wodę podgrzeje, a to już znaczne wydatki. Ja sama nie wiem ile takie rzeczy kosztują i jakie są dzisiaj rozwiązania. Patrz na to, że duża część tych domów była budowana 50-80 lat temu gdzie podobnych rozwiązań nie było. Na resztę już mi się nie chce kontynuować dyskusji, bo to bez sensu.
@Bellie:

no tak, tylko przecież Ci ludzie muszą kupić najpierw jakiś piec/coś co tą wodę podgrzeje, a to już znaczne wydatki. Ja sama nie wiem ile takie rzeczy kosztują i jakie są dzisiaj rozwiązania. Patrz na to, że duża część tych domów była budowana 50-80 lat temu gdzie podobnych rozwiązań nie było.

To trzeba było się na dzieci nie decydować jak mają w domu warunki gorsze niż w zakładzie karnym, no
@Bellie:

no kurcze, to ci ludzie z jaskiń też powinni się byli nie rozmnażać bo nie mieli odkurzacza i ajaxa i klimy na ścianie :x

W czasach jaskiniowych ludzie którzy nie potrafili rozpalić ogniska się nie rozmnażali bo zanim mieli szasnę to umierali z głodu, wychłodzenia, czy chorób spowodowanych spożyciem surowego mięsa, więc nie mieli dzieci, ewentualnie one również umierały z wychłodzenia. A jeśli jakimś cudem przeżyły to były skrajnie nieprzystosowane
@Bellie: Poczucie beznadziei, brak perspektyw na lepszą przyszłość, przemoc psychiczna i fizyczna, a także brak warunków do zdrowego rozwoju zabijają jeszcze częściej.
Z resztą nie wiem czemu Ty się tak uwzięłaś na te zamożniejsze dysfunkcyjne rodziny. Nigdy nie twierdziłem że sytuacja którą opisujesz jest mniej patologiczna, i jedno i drugie to patologia, i nie ma co tego wartościować, bo to jak dla mnie dyskusja w stylu "Hitler czy Stalin był gorszy?"
@Zgrywajac_twardziela: ale jakoś nikt z was nie twierdzi, że takie osoby nie powinny mieć dzieci - takie są wręcz zachęcane do robienia dzieci co jest zabawne, że ludzie w PL przeliczają tak wszystko na forsę. Myślę, że wynika to z biedy i przeżytego PRLu. Sama nie wyrastałam w jakieś super zamożnej rodzinie, a dzieciństwo miałam wspaniałe, dużo czasu też spędzałam na wsi, z tymi bardzo biednymi kuzynami, niczego nam nie brakowało
@Bellie:

ale jakoś nikt z was nie twierdzi, że takie osoby nie powinny mieć dzieci - takie są wręcz zachęcane do robienia dzieci co jest zabawne, że ludzie w PL przeliczają tak wszystko na forsę.

Że co? Każda osoba tutaj pisała że takie rodziny również dzieci nie powinny mieć. To Ty sugerujesz że rodziny żyjące w ubóstwie powinny mieć dzieci, i to odpowiednie warunki dla nich. Zarówno ja, jak i niemal
@Zgrywajac_twardziela: no bo masy przegrywów tu płaczą, że jako facet musisz mieć kasę, zarabiać miliony, 3 własnościowe mieszkania i nowe BMW w garażu zeby kobieta się tobą zainteresowała. Więc jeśli forsujesz takie poglądy - żeby mieć dziecko to trzeba mieć w #!$%@? hajsu - to proszę tylko, abyś nie był później hipokrytą. Obecna epidemia zweryfikowała poglądy wielu ludzi obecnie - ludzie, którzy zbudowali niemałe majątki wieszają się, bo nagle z bogaczy
@Zgrywajac_twardziela: daj spokój już z tą Bellie, bo ona albo jest niepoważna, albo tak nakręcona na to, by udowodnić, że "ma rację", że nie dostrzega nawet, jak dobrych argumentów używasz XD współczuję całym sercem jej dziecku, niezależnie, czy już je ma, czy jeszcze nie. Ja już sobie odpuściłam tą bezcelową dyskusję, bo widać, że to jeszcze do życia nie dojrzało w ogóle.
@Bellie czytaj ze zrozumieniem. Cały czas jest Ci powtarzane,
@Bellie: Może to będzie dla Ciebie szok, ale wiesz że ludzie są w związkach nie ze względu na dzieci? xD
To nawiązanie do przegrywów narzekających na jakieś roszczeniowe baby ma taki sam sens jak nawiązanie do polityki we wpisie o gotowaniu. To są sprawy tak kompletnie odrębne że szukanie tu na siłę powiązania to groteska. Nie wiem w ogóle skąd ten temat, bo nigdy się na przegrywowych tagach nie udzielałem, ani
@Sandrinia: to określ mi proszę tę kwotę, która jest wystarczająca. Żadne z was nie jest w stanie tego określić. Żadne z was nie jest w stanie też przewidzieć przyszłości - biedna rodzina może stać się bogata i odwrotnie.
@Bellie:

o to, że te poglądy są tutaj bardzo widoczne i stoją w opozycji do tego co piszecie, każdy chce być bogaty, jednocześnie uważając, że kobiety mają wysokie wymagania, ale jak mają niskie to też źle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

WUT? To że ktoś tutaj reprezentuje takie poglądy to ja się mam z tym utożsamiać czy co? Co to za fikoł? xD Co maja wymagania kobiet do
Pobierz Zgrywajac_twardziela - @Bellie: 
 o to, że te poglądy są tutaj bardzo widoczne i stoj...
źródło: comment_1610280340gFsRCLxef76A6dd0nwvETR.jpg
@Zgrywajac_twardziela: nie, nie musisz się z nimi utożsamiać, po prostu staram się ukazać jak rozdarte mamy społeczeństwo przez takie #!$%@?. Faktem jest, że jak już ludzie mają mega dużo kasy to zatracają naturalne instynkty i nie chcą mieć dzieci w ogóle. Czy to zgodne z działaniem wszechświata? Odpowiedz sobie na to pytanie sam. Z drugiej strony zastanawiam się kto was obwołał bogami do decydowania o cudzym życiu - czy człowiek może