Wpis z mikrobloga

od kilku dni zaczęłam wdrażać w swoje życie filozofię minimalizmu po obejrzeniu "the minimalists. less is now"

codziennie przeglądam różne rzeczy i po prostu wyrzucam, te których nie używam. masa rzeczy, które kiedyś mogą się przydać, a tak naprawdę nie pamiętam nawet o ich istnieniu. polecam wszystkim taki eksperyment – nagle okazuje się, że wcale nie mamy za mało miejsca, tylko zbyt wiele rzeczy. nagle w domu jest porządek, a człowiek trochę się stopuje w chęci posiadania coraz to nowych przedmiotów.

polecam zwłaszcza #rozowepaski – wiem że stereotypowo nas traktuje, ale mam wrażenie, że to my częściej składujemy różne ozdoby, bibeloty, 8 szczotek do włosów i zbyt wiele ubrań.

#minimalizm #netflix #polskiedomy
  • 81
@lent: ja mam 2 szuflady i pełną szafkę i 3 szuflady w biurku....a to tylko części komputerowe, w pełni sprawne bo losowe kable do lutowania wywaliłem do warsztatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zjebzuzek: Właśnie miałam pisać, że można oddawać takie rzeczy, ale przeczytałam Twój komentarz. Czasami się bawię w ogłoszenia na grupach, a czasami zostawiam na klatce przy skrzynkach z karteczką, że można sobie zabrać. Zawsze znika, a jakby nikt nie zabrał, to bym wyrzuciła.
Jak coś da radę sprzedać to sprzedaję nawet po taniości, grosz do grosza... I tak sobie robię porządki, co jakiś czas od zeszłego roku i jest fajnie. A
@zjebzuzek: Uważam, że konsumpcja jest zła. Społeczeństwo w cywilizowanych krajach, żyje już na dobrym poziomie, bądź ma do tego dostęp. Dla biedniejszych, problemem jest błędne myślenie, lenistwo, a to daje im efekt uboczny w postaci braku kasy. Mam nadzieję, że wraz z rewolucją gospodarczą (chyba 4 rewolucja) będzie ograniczone napędzanie, bezmyślnej konsumpcji.
@zjebzuzek: weź ja po słuchaniu tych 2 gości ze skrzywioną przez dzieciństwo w biedzie psychikę nabrałem tylko ochoty na zakupy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Idea jako taka jest świetna i sam od dawna staram się to czego nie używam wywalać żeby się nie nazbierało ... wciągnąłem się w to mocno kilka lat temu jak pomagałem dziadkom ogarnąć mieszkanie i schowek ( ͡° ͜ʖ ͡°
@zjebzuzek: U mnie często przydają się rzeczy które leżały nie używane 10 lat. Nigdy nie znasz dnia ani godziny... no ale ja lubie majsterkować i często coś tam dłubie, modze od czasu do czasu.
Pralka stara się zepsuła to całe okablowanie wewnętrzne np mam.. mam mnóśtwo przewodów z już konektorami i wiele razy z tego korzystałem, np jak montowałem dodatkową instalację elektryczną w samochodzie.

Jakiś stary kabel od monitora który leżał
@mgielka_: może zacznij od jednej rzeczy – czegoś, co zawsze jest gdzieś w kącie, nie ubrane od 3 lat. kolejnego dnia znajdź 2 rzeczy, skarpetki, stare dresy. jak już zaczniesz, to naprawdę jest łatwiej.