Wpis z mikrobloga

od kilku dni zaczęłam wdrażać w swoje życie filozofię minimalizmu po obejrzeniu "the minimalists. less is now"

codziennie przeglądam różne rzeczy i po prostu wyrzucam, te których nie używam. masa rzeczy, które kiedyś mogą się przydać, a tak naprawdę nie pamiętam nawet o ich istnieniu. polecam wszystkim taki eksperyment – nagle okazuje się, że wcale nie mamy za mało miejsca, tylko zbyt wiele rzeczy. nagle w domu jest porządek, a człowiek trochę się stopuje w chęci posiadania coraz to nowych przedmiotów.

polecam zwłaszcza #rozowepaski – wiem że stereotypowo nas traktuje, ale mam wrażenie, że to my częściej składujemy różne ozdoby, bibeloty, 8 szczotek do włosów i zbyt wiele ubrań.

#minimalizm #netflix #polskiedomy
  • 81
@zjebzuzek: minimalizm to cecha charakteru wydaje mi sie...ja osobiscie wyrzucam i oddaje zbedne graty od kiedy pamietam,zona identycznie aczkolwiek syndrom "moze sie jeszcze przydac" jest czesto spotykany. o starszych ludziach lepiej nie wspominac ;)
@zjebzuzek: zaczęłaś wdrażać w swoje życie filozofię minimalizmu po obejrzeniu, jakiegoś filmu na #netflix?
Mam wrażenie (chyba nawet nie mylne), że konsumpcjonizm został nam wpojony przez media. Musisz mieć to i to.
Był serial na netflix o jakieś dziewczynie, która grała w szachy. Po tym serialu, znalazły się osobniki płci żeńskiej (a jakby inaczej), które uważały się za ekspertki w tej dziedzinie. WFT? :D
A Ty?
@529Mamo: a co w tym złego, że treści które przyswajamy rzutują nowe światło na nasze życie? chyba o to chodzi w tworzeniu filmów, dokumentów, czy seriali, aby kogoś zainspirować i zainteresować danym tematem.

moim zdaniem lepiej dać się "zmanipulować" filmem na netflix, niż nadal kupować tony plastiku i podążać za coraz to nowymi potrzebami. a co do szachów to fajnie, że ktoś pokazał je z innej strony, stworzył serial, który wiele
@Kressska: zostawiam te rzeczy pod śmietnikiem, do tej pory wszystko ktoś zabierał. nie mam niestety trochę cierpliwości do umawiania się z kimś po odbiór młotka, czy pojedynczej filiżanki

ale sugestia, żeby oddawać zamiast wyrzucać jak najbardziej słuszna.
@zjebzuzek: @dirtydenier: @Kressska: Moja wrodzona cebula nie pozwalała mi wyrzucać rzeczy ot tak, więc podczas pandemii robiłem wielką wyprzedaż garażową na OLX z zastrzeżeniem, że wysyłka jedynie paczkomatem - zeby ograniczyć kontakt i stanie w kolejkach.

Miałem postanowienie, że codziennie wystawiam jedną rzecz a w czasach telefonu to zajmuje razem ze zdjęciami i fajnym opisem z 5-10 minut.

Nawet nie wiecie ile osób kupuje używane kable thunderbolt ( ͡
@zjebzuzek: ja mam gorzej, sam nie raz #!$%@? ubrania bo już w nich nigdy nie będę chodził a magicznie wracają do szafy
nawet nie chciałem tv i dostałem, stał 4 miesiące nieużywany
laptop 8letni prawie na pół się #!$%@?ł ale działa dalej
@zjebzuzek: @Mesiash_ten_prawdziwy: kupilem dom i niedlugo sie do niego przeprowadze i staram sie robic to samo
ale z przeprowadzkami nie zawsze sie udaje, podczas popzredniej nic nie wywalilem prawie bo w obecnym mam 4 piwnice i wszystko sie tam zmiescilo
nowy jest bez piwnic, wiec juz kilkanascie kartonow poszlo w diably!
facebook jest tu nieoceniony - wydalem kilka kartonow ciuchow za free
sprzedalem mnostwo urzadzen ktorych nie uzywalem od lat
@lent: skąd ja to znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Owszem mam mniej więcej posegregowane na zasadzie, te kable które na prawdę korzystam to trzymam je w pokoju, a takie przydasie są na strychu