Wpis z mikrobloga

@krzych0: A czym się różni niby "rozwinięta demokracja", że nie można protestować w budynkach rządowych/administracyjnych? To lepiej jak rozwinięta demokracja pali sklepy i samochody losowych osób jak we Francji czy w USA, gdy mają problem z rządem i jego decyzjami? Czy może chcesz powiedzieć, że Białoruś to rozwinięta demokracja, bo miała i nadal ma najbardziej pokojowe protesty w Europie?
@ozomidaf: umiejetność patrzenia na świat przez skrajne przykłady jest wrodzona czy nabywa się ja wraz z prawicowymi poglądami?

Ale odpowiadając na jakże błyskotliwe pytanie, nie palenie samochodów, szturmowanie budynków (czy jest to sklep czy budynek administracji) nie jest forma protestu przyjęta w demokratycznym kraju.
Tak samo jak nie jest przyjęte gazowanie i palowanie pokojowo protestujących.
@krzych0: Nie mam prawicowych poglądów. No chyba, że prawicowe poglądy to wszystko z czym się nie zgadzasz. Ogólnie dobrze, że szybko kategoryzujesz ludzi, żeby uprościć sobie świat, bo inaczej byłby zbyt skomplikowany.

Ale odpowiadając na jakże błyskotliwe pytanie, nie palenie samochodów, szturmowanie budynków (czy jest to sklep czy budynek administracji) nie jest forma protestu przyjęta w demokratycznym kraju.


Czyli taki ogarniety z ciebie koleś, który nie rozróżnia adimistracji rządowej podejmującej decyzje
@ozomidaf: typie piszesz o Indiach a przykładu pokojowych protestów w własnym kraju nie widzisz, o aksamitnej rewolucji pewnie tez nie słyszałeś. Chcesz sobie wymyślać z dupy przykłady pasujące do Twojego światopoglądu proszę, ale nie licz ze ktoś będzie z tobą wchodził w dyskusje.
@krzych0: Aksamitna rewolucja jest poparciem mojej tezy robaku. Tak jak zresztą każda pokojowa rewolucja, która się udała. Udała się, bo za pokojową rewolucją szło widmo krwawej rewolucji. Dlatego na Białorusi pokojowa rewolucja nie działa. Bo nie mają żadnego wsparcia zewnętrznego ani siły, żeby pokazać Łukaszence, że jak się nie ugnie to będzie krwawo dla rządu.

To nie są przykłądy z dupy tylko podstawa teorii filozofii państwowości - którą zapoczątkowali i propagują