Wpis z mikrobloga

Panowie, w jaki sposob miec w polsce dostep do rynkow zagranicznych z calego swiata, typu chiny japonia usa itd? Etfy mnie interesuja dajace dywidende najlepiej.
Narazie inwestuje swoje oszczednosci w ing maklerze ale jestem ograniczony tam troche, chyba ze nie wiem jak inwestowac gdzids dalej.
#inwestycje #inwestowanie #ekonomia #akcje #etf
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ortaliontrenera: Aby mieć ekspozycję np. na rynek chinski, możesz kupić ETF śledzący indeksy rynku chinskiego, np. [iShares MSCI China UCITS](https://www.justetf.com/uk/etf-profile.html?query=IE00BQT3WG13&groupField=index&from=search∈=IE00BQT3WG13#listing) jest dostępny między innymi na XETRA i LSE.

Najpierw poszukaj ETFy które ci pasują, a potem zobacz gdzie są dostępne. Zwróć uwagę na to, że przy długoterminowych strategiach (20-30 lat) inwestowanie przez giełdę w UE może być kożystniejsze niż przez UK.

Lista ETF DM mBank, [BOŚ](hhttps://bossa.pl/oferta/rynek-zagraniczny/kid?category
  • Odpowiedz
W zasiadzie jeśli zamierzasz bawić się w ETFy, to masz do wyboru tylko mBank, BOŚ i XTB.

Kolega wyżej zapodał link, tam jest o tym nawet wspomniane.
  • Odpowiedz