Wpis z mikrobloga

#rolnictwo #sadownictwo #owoce #wies #ama

Cześć wszystkim, jestem użytkownikiem wykopu od długiego czasu wiele razy wykop dostarczał mi ciekawych informacji na tematy przeróżne a nigdy nie powiedziałem nic o sobie.
Więc czy byłby ktoś zainteresowany takim małym ama rolnika sadownika uprawiającego owoce miekie tj. porzeczkę, agrest, wiśnie i śliwkę?
Jeżeli macie pytania piszcie śmiało postaram się na wszytko odpowiedzieć.
  • 42
@metode
Tak naprawdę zależy co lubisz z odmian łatwych napewno porzeczka czarna i kolorowa, może być agrest byle nie odm. Biały triumf, czereśnia wiśnia i śliwka będzie wymagała podstawowej chemii jeśli nie chcesz jeść owoców z dodatkowym białkiem w środku.
Z trudnych napewno borówka, jabłko i grusza - praktycznie wszystkie obecne odmiany bez ochrony chemicznej nie dają rady.
@Blaskun niestety nie da się bo są to państwa europejskie, inna sprawa to nie uczciwa sprawa importu owoców z Ukrainy gdzie nie ma kontroli na środkami ochrony roślin przez co produkcja jest tańsza i przetwarzanie tego w państwach UE np w Polsce i sprzedawanie jako produkt europejski już bez cła.
@PawelW124 z Polskich napewno uprawia się masowa skalę tisela prawie połowa uprawy w Polsce, popularny jest również gofer Ruben i tihope.
Odmiany ukraińskie mimo iż fajne są podatne na wielkopakowaca porzeczkowego a przez brak dostępu do skutecznych preparatów ochrony odmiany z roku na rok tracą popularność.