Wpis z mikrobloga

@welin dokładnie, nie dość że katoland to jeszcze wszystkim narzucają jakaś konkretną datę. Kto słyszał żeby gospodarka stawała dla innej religii? Może referendum.. ludzie by sobie wybrali wolny dzień np. w lipcu albo wrześniu kiedy jest ciepło i przyjemmie.
  • Odpowiedz
@sesa_sebix @welin a z takiej, że każdy ateista z chęcią zgodziłby się na nawet mniej dni wolnych, ale do wyboru kiedy mu pasuje (jest 8dni świąt katolickich). W ogóle dni wolnych w postaci różnych świat czy 3maja w PL jest za dużo i często beznadziejne kiedy wszyscy coś mają.
Wolałbym tylko te największe tradycje zostawić (tak to głównie tradycja w PL, a nie wiara) i #!$%@?ć przy okazji takie święto
  • Odpowiedz
Albo wszyscy dostają wolne w określone dni na mocy jakiejś ustawy albo niech tych wolnych dni nie ma nikt i kto chce to niech korzysta ze swoich dni urlopowych. W innym wypadku co niektórzy tutaj próbują jedynie dzielić ludzi na równych i równiejszych


@dragranis: Niestety, zawsze będą równi i równiejsi. W każdej dziedzinie, w każdym kraju. Jedyny ustrój, który próbował to zmienić to sam się skończył z kastą partyjniaków i
  • Odpowiedz
ale za to katolicy nie będą mogli korzystać z owoców współczesnej nauki i medycyny które to ich kościołek przez setki lat tłamsił i gnębił, moze być?


@OddajButa123: Przecież to KK zakładał pierwsze uniwersytety i prowadził naukę do przodu.
  • Odpowiedz
@kowad: Pokaż mi choć jedno słowo z tego co zacytowałeś które pozwala mi na pracę w święta. To co przytoczyłeś odnosi się do tego, że jest cała lista zawodów które mogą pracować w święta wymieniona w Art. 151-10 KP. W innym przypadku niż wymienione na tej liście pracodawca nie może zlecić ci pracy a ty bez wiedzy pracodawcy świadczyć pracy nie możesz i koło się zamyka, więc nawet jeżeli byś
  • Odpowiedz
  • 2
@sesa_sebix mnie to denerwuje że przez święto chrześcijan nie ma np autobusów w normalnych godzinach ani sklepów otwartych innych niż osiedlowych gdzie wszystko jest 2x droższe
  • Odpowiedz
@sesa_sebix: nie wiem co trzeba mieć zamiast mózgu aby uważać że ma się prawo do dodatkowego urlopu w ramach członkostwa w klubie czczenia jednego czy drugiego złotego cielca.
  • Odpowiedz
@sesa_sebix: mam znajomych w Bośni-Hercegowinie, kraju, gdzie dominujących religii jest bodajże trzy, plus jeszcze kilka pobocznych. Tamże problem, czy obywatele mają mieć wolne w Boże Narodzenie i Wielkanoc, czy może w Ramadan, czy w Święto Makaronu rozwiązano prosto: każdy ma prócz zwykłego urlopu wypoczynkowego zagwarantowane kilka dodatkowych dni wolnych w roku na potrzeby świąt religijnych. I tyle, chrześcijanie mogą je wykorzystać na BN/Weilkanoc, muzułmanie w al-Adha, makaroniarze w dzień makaronu,
  • Odpowiedz