Wpis z mikrobloga

@mroznykasztan: ale masz łeb. Ja sobie tą Twoją kulturą katolicką dupę codziennie podcieram. Polska jest świeckim krajem wolnych ludzi z wolnością wyznania. Nikt z nich nie powinien być dyskryminowany ze względu na wyznanie lub jego brak.
A Ty chcesz dyskryminacji ateistów. Ha tfu na Ciebie.
  • Odpowiedz
@Tasde: zacytowałem jedno zdanie (w pierwszej odpowiedzi), w którym to zdaniu konkretnie masz napisane, że *nie ma zakazu świadczenia usług*. Czyli inaczej niż pisałeś w pierwszej wypowiedzi.
A to czy masz pracodawcę, który Ci pozwoli czy nie, to już sprawa między Tobą a nim.
  • Odpowiedz
Z jakiej paki reszta wyznań w Polsce ma wolne tego dnia, skoro również nie uznaje go za święto?


@welin: bo katolików jest najwięcej plus do tego to Boże Narodzenie u prawosławnych, a to jest druga największa grupa wyznaniowa. Więc jednak święto. Problem trochę wydumany, może być wolne, może nie być. W krajach zachodnich było w większości wolne i nikt nie robi problemu.
  • Odpowiedz
ja bym wolał np. 7 lipca, chociaż cieplej będzie


@lento01:
Ja bym w ogóle zlikwidował te wszystkie matki boskie i zamiast tego zrobił wolne poniedziałki np w lipcu i sierpniu
  • Odpowiedz
@sesa_sebix: ateiści chętnie zgodzą się na inny dzień wolny od pracy zamiast 6 stycznia, naprawdę nie ma to dla nich różnicy


@welin: w ogóle to jest bezsens z tymi stałymi datami świąt, ale zmiennym kalendarzem. Zrozumiałbym powiedzmy wyjątek dla Bożego Narodzenia i może Wielkanocy, ale cała reszta? Niech ma tę swoją odpowiednią nazwę, ale powina być prosta zasada - patrzymy jak układa się kalendarz na dany rok i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FrasierCrane: nie podpuszczaj ich, zaraz ktoś połowa 60 osobową komisję do ustalania dni wolnych w skład której będzie wchodzić oczywiście sam kler
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sesa_sebix: ja wierzę w Wakacjona i według mojej religii w okresie czerwiec-sierpien zabronione jest pracować. Dopiero zaczynamy, ale liczba wyznawców rośnie szybciej niż jakikolwiek mlm.
  • Odpowiedz
ateiści chętnie zgodzą się na inny dzień wolny od pracy zamiast 6 stycznia, naprawdę nie ma to dla nich różnicy


@welin: Owszem jest wielka roznica. Dlaczego te swieta sa kiedy jest zimno, ciemno i i tak siedzi sie w domu. Nie lepiej zeby bylo w czerwcu, maju, kwietniu albo chociarz we wrzesniu.
  • Odpowiedz