Wpis z mikrobloga

Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niekopcące'.?
Jeden z drugim Janusz wybudował dom dwa lata temu, szkoda mu było 10tys za przyłącze i dziś podatnik ma go dotować? JAK? Przecież za te 10tys kupił sobie koooosmiczną kuchnie w połysku i dopłacił 12zł do m2 płytek w Leroy, żeby kumple widzieli.
Bez ironii, ale co kogokolwiek obchodzi, że nie masz kasy na ogrzewanie inne niż afrykańskie?
To samo właściciele starych domów, często rozbudowanych do wielkości mini hotelu, Bóg jeden wie po co. Potem lament ile to kosztuje ogrzewanie 350m2 w ścianie z ogrodowego siporexu.
Kolejni jęczący, to ci, którzy piszczą, że nie ma kasy, dom stary, zimny ile to trza piniendzy.. Tylko, że w koło 2ha ziemi po 120 zł/m2, w garażu nowa Dacia, a trójka dzieci pobudowana z kasy z działek, ale oczywiście też ogrzewanie na węgiel, nawet jak gaz w działce. Łojciec tak palił, dzidek tak palił, to i ja tak palę, a GAZ to majątek. To już jest największa brednia ze wszystkich.
Mieszkałem w domu z takim piecem i dla mnie każdy kto w nowym domu wstawia piec węglowy, nawet 98 generacji i z podajnikiem z tesli, to skrajny prymityw.. Dziś mam gaz i za ogrzanie 100m2, cwu, gotowanie za rok płacę 2200-2400, tyle co trzy tony dobrego węgla, które kiedyś musiałem kupić żeby ogrzać 70m2 domu; bez ciepłej wody i kuchni...

Nie wspomnę już nawet, o wspólnym, społecznym, lokalnym dobrostanie, bo to dla polaka robaka jak rozmowa o księżycach jowisza, bo wiadomo - po pierwsze JO i moje, a reszta może mnie pocałować, w EKOgroszek..

Podsumowując mam nadzieję, że do kilu lat będzie zwyczajny nakaz wymiany i tyle. Dotacje do kredytu dla tych którzy faktycznie nie i mają, a już w najbliższym czasie brak pozwolenia na budowę, bez niskoemisyjnego źródła ogrzewania, bo to bulwersuje najbardziej. Co to za wlaka ze smogiem jak w nowym domu moża bez przeszkód montować takiego g---o kopcicuha.

aaa, i proszę nie wrzucać jak za każdym razem tych księżycowych tabelek z emisją z kopciuchów "nowej generacji", bo są one tyle warte, co lambda deklarowana przez producentów większości mat izolacyjnych, czyli - NIC.

#smog #podludzie #budownictwo
KrolWlosowzNosa - Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niek...

źródło: comment_1609829559m4OcldxyY5zWzkByamofs4.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrolWlosowzNosa: kiedyś pisałem to samo. Brutalne uregulowanie tej kwestii to powinna być pilna sprawa, bo śmierdzące kopciuchy szkodzą wszystkim. Powinien zostać wprowadzony ZAKAZ palenia węglem w miastach i koniec. Ale jak to, ale dlaczego, ale jak my sobie poradzimy? G---o mnie to obchodzi, masz przestać truć innych, mówi się o tym od tylu lat, a janusze dawaj kalosze do pieca i starym olejem podleją. "W życiu trza se radzić, hehe"
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa co do gazu. To sam chciałbym założyć ale u mnie nie ma sieci. Tzn jest ale daleko.okolo 1km. Obecnie palę groszkiem. Ale z miłą chęcią zmieniłbym na no gaz albo eko groszek z podajnikiem. Czy ten program czyste powietrzem jest realny czy tylko fajnie w reklamach wygląda?
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: właśnie dlatego Państwo nie powinno pozwalać na zabudowywanie działek podmiejskich bez odpowiedniej infrastruktury, bo generuje to olbrzymie koszty dla podatników - doprowadzenie dróg, wodociągów, kanalizacji, chodników, autobusu, przedszkoli no i powoduje też smog i powodzie.
  • Odpowiedz
@macjan_666: pisałeś do gazowni o warunki techniczne? Miałem podobna sytuacje, gaz dość daleko, 3 domy złożyły wniosek o warunki techniczne i w dwa lata podłączyli gaz.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Ale wiesz ze zaraz gaz tez będzie be. Jest to paliwo nieodnawialne. Już od nowego roku udział paliw nieodnawialnych misi być mniejszy niż w WT 2017 wiec kilka lat i gaz tez może być zabroniony.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: No właśnie to jeden z tych problemów, że taniej będzie ludziom piece powymieniać niż potem naprawiać skutki smogu. Ogólnie mam wrażenie, że ta walka ze smogiem jest fikcyjna. Każde osiedle domków jednorodzinnych i trafia się jeden lub kilku takich trujących całe otoczenie. No kurde, są praktycznie nie do wykrycia, bo przecież to nie jest tak, że widać ciemny dym i niesamowicie śmierdzi.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: a ty wiesz dlaczego ludzie kupują piec na węgiel? Bo już raz była wspaniała akcja: zmieniajcie piece na ogrzewanie olejowe, olej tani i będzie tani, nie kopcicie, kąkuter steruje piecem nie musicie sobie brudzić rąk. I co wyszło? Rząd jak to w polsce - kilka lat i zmiana polityki, cena oleju w kosmos poszła i teraz ludzie mieszkają w domach po 15 stopni Celsjusza żeby nie zbankrutować, a ci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@bigpaws: nie. Nie robi się takich rzeczy w cywilizowanym świecie. Dziś kupujesz piec a za tydzień ma być nielegalny? Na taką transformację trzeba dać kilka lat, aby ludzie mieli czas się dostosować. Albo im zapłacić za wymianę.
  • Odpowiedz
@bigpaws: masz samochód spalinowy? To pomyśl sobie że za tydzień wchodzi zakaz używania pojazdów spalinowych, bo moje płuca ważniejsze niż wożenie twojej d--y po mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajnie jest jak dopierdzielą somsiadowi złodziejowi gnębicieliwo, ale ode mnie wara co nie? Powiem ci tyle - brzmisz jak polak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale w------o polackim szambem. Brudasów powinno się odgrodzić i zamknąć pod kopułą, żeby tam się nawzajem wytruli i zdychali na raka. Reszta normalnych ludzi w ogóle nie powinna się przykładać ani groszem do tych debili.
  • Odpowiedz