Wpis z mikrobloga

Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niekopcące'.?
Jeden z drugim Janusz wybudował dom dwa lata temu, szkoda mu było 10tys za przyłącze i dziś podatnik ma go dotować? JAK? Przecież za te 10tys kupił sobie koooosmiczną kuchnie w połysku i dopłacił 12zł do m2 płytek w Leroy, żeby kumple widzieli.
Bez ironii, ale co kogokolwiek obchodzi, że nie masz kasy na ogrzewanie inne niż afrykańskie?
To samo właściciele starych domów, często rozbudowanych do wielkości mini hotelu, Bóg jeden wie po co. Potem lament ile to kosztuje ogrzewanie 350m2 w ścianie z ogrodowego siporexu.
Kolejni jęczący, to ci, którzy piszczą, że nie ma kasy, dom stary, zimny ile to trza piniendzy.. Tylko, że w koło 2ha ziemi po 120 zł/m2, w garażu nowa Dacia, a trójka dzieci pobudowana z kasy z działek, ale oczywiście też ogrzewanie na węgiel, nawet jak gaz w działce. Łojciec tak palił, dzidek tak palił, to i ja tak palę, a GAZ to majątek. To już jest największa brednia ze wszystkich.
Mieszkałem w domu z takim piecem i dla mnie każdy kto w nowym domu wstawia piec węglowy, nawet 98 generacji i z podajnikiem z tesli, to skrajny prymityw.. Dziś mam gaz i za ogrzanie 100m2, cwu, gotowanie za rok płacę 2200-2400, tyle co trzy tony dobrego węgla, które kiedyś musiałem kupić żeby ogrzać 70m2 domu; bez ciepłej wody i kuchni...

Nie wspomnę już nawet, o wspólnym, społecznym, lokalnym dobrostanie, bo to dla polaka robaka jak rozmowa o księżycach jowisza, bo wiadomo - po pierwsze JO i moje, a reszta może mnie pocałować, w EKOgroszek..

Podsumowując mam nadzieję, że do kilu lat będzie zwyczajny nakaz wymiany i tyle. Dotacje do kredytu dla tych którzy faktycznie nie i mają, a już w najbliższym czasie brak pozwolenia na budowę, bez niskoemisyjnego źródła ogrzewania, bo to bulwersuje najbardziej. Co to za wlaka ze smogiem jak w nowym domu moża bez przeszkód montować takiego gówno kopcicuha.

aaa, i proszę nie wrzucać jak za każdym razem tych księżycowych tabelek z emisją z kopciuchów "nowej generacji", bo są one tyle warte, co lambda deklarowana przez producentów większości mat izolacyjnych, czyli - NIC.

#smog #podludzie #budownictwo
KrolWlosowzNosa - Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niek...

źródło: comment_1609829559m4OcldxyY5zWzkByamofs4.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ucieczka z Krakowa nad morze to była najlepsza decyzja jak podjąłem w ostatnich latach :v
#!$%@? z tym, że gdyby nie wiatr morski to i w Gdańsku nie dałoby się czym oddychać. #!$%@? w plecy wszystkim śmierdzielom.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Mam gaz u siebie od conajmniej z 20lat, nie rozumiem jak można się w #!$%@? robić pałac paliwami stałymi, jak gaz jest minimalnie droższy a zwyczajnie nie muszę latać po wegiel/drewno jak debil No ale co kto lubi. Aha, wiocha nad morzem 1500 mieszkańców, wiec jak ktoś wyzej porywnywal wladyslawowo jako jakiś kurort nadmorski to mam ogromna bekę xD kwestia społeczeństwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksieciunio-: No oczywiście, w takiej okolicy teraz pompa ciepła to normalna sprawa. A teraz pojedź do Polski powiatowej i spisz spostrzeżenia. Okaże się, że już jest nieźle jak wioski przylegające do miasta powiatowego są zgazyfikowane. Niestety nie wszędzie jest tak pięknie jak w okolicy Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Chociaż i tam stare domy wokół których powstają nowoczesne osiedla są jakie są. Na zachodzie zwykle jeszcze poniemieckie. I teraz sobie wyobraź, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KrolWlosowzNosa: Chyba tylko ja nie znam żadnego przypadku nowego domu z kotłem na paliwo stałe.

@mlesz: ja też nie znam. Zawsze gaz albo pompa ciepła. Jak już kominek to jako dodatek. Ludziom nie chce się #!$%@?ć z węglem czy nawet drewnem. Chcą jak w bloku + odkrrcasz i masz ciepło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KrolWlosowzNosa: A ile #!$%@? się z węglem. Przywieźć, zrzucić do piwnicy, potem podkładać regularnie i na końcu syf w całym domu od kotłowni. Tylko gazik

@rurek49: nie zapomnij jeszcze k czyszczeniu pieca, czy komina. Oczywiście że w nowszych trzeba to robić rzadziej ale często takie piece są w strych domach.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: przede wszystkim, koszt zalozenia instalacji gazowej to nie jest problem dla ludzi z dacia w garazu i pobudowanymi kiblami, lecz dla ludzi ktorych dotychczas jedynym sposobem ogrzewania byl piec kaflowy w kuchnii, a zdziwilbys sie ile takich domow jest w Polsce po wsiach.
Po drugie, to nie wegiel jest problemem, a raczej jest niewielkim problemem w porownaniu z paleniem smieciami, ktore jest powszechne na wsiach zarowno wsrod tych ktorzy pala
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FLAC: taaaa, pamiętam ten boom na ogrzewanie olejowe i jak dzbany wszystko zaoraly typowo po polsku
Niewykluczone że z gazem nie będzie podobnie (jestem fanem tego źródła energii do ogrzewania jak i pojazdowa gdzie moim zdaniem elektryki to moda, a cng powinno być rozwiązaniem).

Jakiś czas temu czytałem że w UK zakażą nowych pieców gazowych id któregoś roku. Nie pamiętam już dokładnie. Wiadomo, winne groźne co2, więc może trz będzie zakaz
  • Odpowiedz
ale ty jesteś głupi XD ludzie wybudowali domy, wydali po parę tysięcy na ogrzewanie daną metodą, postawili sobie komin, wygospodarowali kotłownie a nagle ktoś przychodzi i mówi "już tak nie wolno, proszę znowu wydać parę tysięcy i teraz zainstalować sobie #!$%@? wie co, które za kolejne 3 lata też zdelegalizujemy"


@Shatter: No, tak, to jest problem, że pomimo smogowej histerii od wielu lat ktoś pozwolił im zbudować dom z takim ogrzewaniem.
  • Odpowiedz
przede wszystkim, koszt zalozenia instalacji gazowej to nie jest problem dla ludzi z dacia w garazu i pobudowanymi kiblami, lecz dla ludzi ktorych dotychczas jedynym sposobem ogrzewania byl piec kaflowy w kuchnii, a zdziwilbys sie ile takich domow jest w Polsce po wsiach.


@piwniczak: I dla takich osób brakuje w tej chwili chyba wyłącznie żyrowanego przez państwo kredytu na wkład własny do CP. W którym, jeśli ma się super małe dochody,
  • Odpowiedz
Tak jak mówisz: rozumiem, jak w domu mieszka jakaś babcia, która ma rentę i ledwo jej starcza. Ale jak na podwórku stoją 2 samochody i przez okno widać telewizor 60-70 cali, to raczej biedy nie ma. A na ocieplenie i skończenie balkonu nie starczyło.


@chuckd: Biedaki, których nie stać na sensowne mieszkanie porywają się na budowanie domu. Kupienie telewizora czy samochodu to dla nich dobra luksusowe i absolutnie niezbędne, pompa ciepła
  • Odpowiedz
@dewiator: Ale cały czas mógł sobie zbudować chałupę z piecem węglowym ("5 klasy" w laboratorium) na działce w centrum miasta z przyłączami gazu i CO, jeśli tylko miał taki kaprys
  • Odpowiedz